W tym roku obchodzimy 20-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. A już 10 i 11 maja w całej Polsce odbędą się XI Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE).

DOFE to ogólnopolska akcja promująca projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich, w ramach której mieszkańcy regionu mogą poznać wszelkie inicjatywy wspierane ze środków unijnych.

Z unijnych dotacji korzysta także Muzeum Lubuskie, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich:

10 maja (piątek)
Zespół Willowo-Ogrodowy, ul. Warszawska 35, Gorzów Wielkopolski

Wykład pt. Czy Muzeum Lubuskie jest europejskie? O muzealnych doświadczeniach i wyzwaniach w kontekście 20-lecia Polski w Unii Europejskiej wygłosi dr Ewa Pawlak, dyrektor Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim.

Podczas prezentacji, dyrektor Muzeum Lubuskiego podzieli się swoimi refleksjami na temat współpracy zagranicznej z innymi krajami członkowskimi UE, takimi jak Niemcy, Litwa i Francja. Dowiemy się o różnych formach współpracy, w tym o użyczaniu muzealiów, udziale w konferencjach naukowych, projektach edukacyjnych oraz cyklu imprez polsko-niemieckich pt. „Historyczne gotowanie”. Będzie także mowa o współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina” oraz ze Związkiem Muzeów Brandenburgii.

Kopiowanie obrazka powiodło się

11 maja (sobota)
Zagroda Młyńska, ul. Leśna 37, Bogdaniec

W partnerstwie ze Stowarzyszeniem Aktywny Bogdaniec, zapraszamy na Bieg Doliną Młynów. To coroczne wydarzenie sportowe odbywa się na terenie lasów położonych w obrębie Nadleśnictwa Bogdaniec. Tegoroczna edycja Biegu Doliną Młynów odbędzie się w sercu Zagrody Młyńskiej – filii Muzeum Lubuskiego w Gorzowie Wlkp. Startować będą biegacze, uczestnicy Nordic Walking oraz dzieci. Limit uczestników Biegu Głównego na dystansie 6 km wyniesie 200 osób.

Zapisy na Bieg Doliną Młynów: https://zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/bieg-dolina-mlynow

Dodatkowo podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich w dniach 10 i 11 maja wstęp do wszystkich filii Muzeum Lubuskiego będzie bezpłatny.