KILKA SŁÓW O…

Kamila Dzwonkowska

Z wykształcenia etnolog, z zamiłowania autorka komiksów dla dzieci. W Muzeum zajmuje się prowadzeniem zajęć edukacyjnych oraz oprowadzaniem zwiedzających. Mama dwójki, ciekawych świata dzieci. W wolnych chwilach bardzo lubi czytać książki i słuchać poezji śpiewanej.
 

Hanna Kotas

Z wykształcenia geograf. W Muzeum pracuje jako specjalista ds. edukacji i obsługi zwiedzających. Prowadzi warsztaty oraz lekcje w Spichlerzu dla dzieci i młodzieży, a także oprowadza zwiedzających po muzealnych zakamarkach. W kręgu jej zainteresowań jest nie tylko historia, ale również muzyka i rękodzieło.

Wioletta Amanowicz

Z wykształcenia kulturoznawca. W Muzeum pracuje od 20 lat i zna je od podszewki. Doświadczenie w kontaktach ze zwiedzającymi oraz znajomość zakresu zbiorów muzealnych umożliwiają jak najlepszą komunikację ze zróżnicowanymi grupami ludzi – od przedszkolaków do seniorów. W kręgu jej zainteresowań znajdują się zagadnienia związane z tradycją kulinarną.

Małgorzata Rubażewicz

Absolwentka studiów o kierunku Administracja. Mama Julii, z którą w wolnych chwilach uwielbia układać origami, fotografować i chodzić na długie spacery z ukochanym psem Kajetanem. Jako osoba stara się optymistycznie patrzeć na świat. Angażuje się w każde powierzone zadanie i stara się wykonać je jak najlepiej. Tolerancyjna wobec dzieci, wyrozumiała i opiekuńcza. Krytykę przyjmuje, jeśli tylko jest konstruktywna. Największą satysfakcję z prowadzonych zajęć dają jej radość i pozytywne opinie zadowolonych z zajęć dzieci. W wolnym czasie lubi gotować. Oprócz miłości do dzieci, bardzo kocha zwierzęta i zaszczepia tę miłość wśród najmłodszych. Bardzo lubi kino, a w szczególności polskie filmy.

Małgorzata Ziętek

Z wykształcenia nauczyciel filozofii oraz trener z certyfikatem uprawniającym do prowadzenia warsztatów i szkoleń. Umiejętności w tym zakresie wykorzystuje na co dzień podczas zajęć oraz muzealnych półkolonii. Posiada również staż pracy w przedszkolu oraz w Warsztatach Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Praca z dziećmi i młodzieżą daje jej wiele satysfakcji. Przygodę z muzeum rozpoczęła od prowadzenia muzealnej biblioteki, była też przewodnikiem, a obecnie jest specjalistą ds. edukacji. Na co dzień prowadzi warsztaty i oprowadza zwiedzających po Muzeum. Prywatnie miłośniczka zwierząt, spacerów i niszowego kina.

Magdalena Świtała

Specjalista ds. edukacji w Zagrodzie Młyńskiej w Bogdańcu. Absolwentka PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim na kierunku -edukacja wczesnoszkolna. Wieloletni, doświadczony pracownik placówek edukacyjnych. W naszym muzeum zajmuje się opracowywaniem i prowadzeniem zajęć edukacyjnych dla różnych grup wiekowych. Zaangażowana, kreatywna, lubiąca swoją pracę. Prywatnie mama dwóch córek.