W piątek 19 listopada 2021 roku w Spichlerzu przy ul. Fabrycznej 1-3 o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej „Gorzów black & white”. Na wystawę składają się fotografie 28 autorów, inspirowane twórczością znanego gorzowskiego fotografika, kronikarza miasta, Waldemara Kućki (1932-1981). Z okazji przypadającej w tym roku 40. rocznicy śmierci artysty, Muzeum Lubuskie oraz Miasto Gorzów Wielkopolski ogłosili konkurs fotografii, którego główną ideą było utrwalenie zmieniającego się, obecnego obrazu miasta Gorzowa Wielkopolskiego. W zamyśle organizatorów konkurs stanowić miał kontynuację kronikarskiego projektu Kućki, realizowanego w latach 60. i 70. XX wieku. Kuratorem wystawy jest Lech Dominik.

Patronat honorowy Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Jacka Wójcickiego

Spichlerz, ul. Fabryczna 1-3, Gorzów Wielkopolski
19 listopada 2021 roku (piątek)
Godzina 18:00

Wstęp bezpłatny. Do zobaczenia w muzeum!

Podczas udziału w wydarzeniu prosimy pamiętać o stosowaniu aktualnie obowiązujących obostrzeń sanitarnych.