Grafika przygotowana do promocji 50. Ogólnopolskiego Konkursu Pisanek im. Michała Kowalskiego. Głównym elementem jest kosz z pisankami, informacja o dacie i godzinie otwarcia wystawy konkursowej, czyli 2 kwietnia 2023 roku o godzinie 15:00, oraz loga organizatorów i sponsorów

2 kwietnia 2023 roku, czyli tradycyjnie w Niedzielę Palmową, o godz. 15:00 w Spichlerzu (ul. Fabryczna 1-3, Gorzów Wielkopolski) otwarta zostanie wystawa pokonkursowa prac zgłoszonych na 50. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego.

Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty pisankarskie oraz konkurs „Dzieci mają głos” – najmłodsi będą wybierać swój ulubiony zestaw pisanek. Sponsorem nagrody głównej dla uczestników konkursu jest centrum handlowe Nova Park.

Wstęp na otwarcie wystawy pokonkursowej jest bezpłatny.

W organizację jubileuszowego 50. Ogólnopolskiego Konkursu Pisanek im. Michała Kowalskiego włączyło się również Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gorzowie Wielkopolskim. Uczniowie przygotowują duże pisanki z tradycyjnymi wzorami – opartymi na pisance Oksany Nakonecznej ze Lwowa (motywy z Sokalskiego) i pisance Teresey Drapały z Tych (motywy z Krakowskiego). Prace uczniów pod koniec marca będzie można zobaczyć w przestrzeni miejskiej.