grafika promująca wystawę plakatów Andzrzeja Pągowskiego „Wajda na nowo”

Wystawa jest efektem realizacji projektu, w ramach którego Andrzej Pągowski uczcił przypadające w 2021 roku 95 rocznicę urodzin i 5 rocznicę śmierci wielkiego mistrza kina, Andrzeja Wajdy. Zobaczycie Państwo na niej 60 nowych plakatów autorstwa Andrzeja Pągowskiego do wszystkich filmów fabularnych, dokumentalnych i etiud, wyreżyserowanych przez Andrzeja Wajdę. Stanowi ona osobisty ukłon artysty grafika w stronę wybitnego reżysera. Wystawa prezentowana była po raz pierwszy w Suwałkach, rodzinnym mieście Wajdy, podczas Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”, towarzyszyła 46. Festiwalowi Filmów Fabularnych w Gdyni. Następnie eksponowano ją w Łodzi i Inowrocławiu. Od 25 marca do 25 maja 2022 roku pozostanie w gorzowskim Spichlerzu.