Plakat towarzyszący wystawie pt. „Morskie opowieści w malarstwie Grzegorza Nawrockiego".

W piątek, 9 czerwca o godzinie 17:00 zapraszamy do Spichlerza (ul. Fabryczna 1-3) na otwarcie wystawy marynistycznych obrazów pt. „𝐌𝐨𝐫𝐬𝐤𝐢𝐞 𝐨𝐩𝐨𝐰𝐢𝐞𝐬́𝐜𝐢 𝐰 𝐦𝐚𝐥𝐚𝐫𝐬𝐭𝐰𝐢𝐞 𝐆𝐫𝐳𝐞𝐠𝐨𝐫𝐳𝐚 𝐍𝐚𝐰𝐫𝐨𝐜𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨”.
Wydarzenie będzie połączone ze spotkaniem autorskim.
Wstęp bezpłatny.

Prace Grzegorza Nawrockiego będzie można oglądać do 31 sierpnia 2023 roku.

Grzegorz Nawrocki urodził się w Gorzowie Wielkopolskim. Tam też spędził pierwszych dziewiętnaście lat swojego życia. W roku 1982 ukończył studia na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Poznańskiej, kierunek: Architektura. Obecnie pracuje jako architekt w swojej firmie w Lesznie.
Malarstwem interesował się od najmłodszych lat. Pierwsze sukcesy przyszły już w wieku szkolnym, kiedy to „Na Przełaj” opublikowało serię obrazów marynistycznych, malowanych przez ucznia Technikum Elektrycznego.
Pierwsze dojrzałe plany zawodowe łączył z morzem. Zamierzał podjąć studia w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni.