Jedna z fotografii Tomasza Gudzowatego przedstawiająca trzy sylwetki, którzy skaczą. w tle widoczna jest wysoka zabudowa dużego miasta

13 września o godz. 17:00 w Spichlerzu otwarta zostanie wystawa fotografii Tomasza Gudzowatego „Proof”. Wydarzenie wpisuje się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa.

Wystawa zdjęć Tomasza Gudzowatego „Proof” może zaskoczyć miłośników fotografii. Artysta zaprasza do archiwum i odsłania kulisy swojego warsztatu prezentując odbitki próbne, czyli „proof”.

Tomasz Gudzowaty jest dokumentalistą i portrecistą, znanym z osiągnięć na polu fotografii przyrodniczej, sportowej i społecznej. Jego prace były publikowane w licznych magazynach i gazetach, takich jak „The Guardian”, „National Geographic” i „Vogue Italia”. Jest laureatem wielu nagród, w tym World Press Photo.

W Spichlerzu prezentowane będą natychmiastowe odbitki pozytywowe wykorzystywane na planie zdjęciowym do szybkiej kontroli ujęcia.

Kuratorem wystawy jest Piotr Piotrowski. Ekspozycja przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart.