grafika promująca Gorzowski Konwersatoria Muzealne

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim od 2009 roku organizuje cyklu wykładów „Gorzowskie Konwersatoria Muzealne. Prawdy i mity historyczne”. Prelegentami dziesięciu tematów dotyczących archeologii, etnografii, historii, numizmatyki i sztuki są muzealnicy, ale również zaproszeni historycy, konserwatorzy dzieł sztuki i regionaliści. Celem konwersatoriów muzealnych jest rozszerzenie wiedzy o historii i kulturze naszego miasta oraz regionu. Wykłady odbywają się w drugą środę każdego miesiąca o godzinie 17.00.

Najbliższy wykład odbędzie się w formule stacjonarnej.

Data: 12 stycznia 2022 roku (środa)

Miejsce: Zespół Willowo-Ogrodowy, ul. Warszawska 35, Gorzów Wielkopolski

Autor i tytuł: Izabela Ignatowicz, „Antropogeneza – czyli o pochodzeniu i ewolucji człowieka słów kilka”

Podczas udziału w wydarzeniu prosimy pamiętać o stosowaniu aktualnych zaleceń sanitarnych.

Na kolejny wykład: „Niezakorzenienie na Ziemiach Zachodnich i Północnych Polski”, który wygłosi Marcin Słowiński z Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprosimy Państwa 9 lutego 2022 roku. O jego formule (stacjonarnej bądź online) poinformujemy w najbliższym czasie.