Serdecznie zachęcamy do zakupu unikalnego zestawu, w skład którego wchodzą: porcelanowa filiżanka z nadrukiem i spodkiem w ozdobnym opakowaniu. Ten wyjątkowy gadżet polecamy szczególnie jako idealny prezent na zbliżający się Dzień Babci i Dziadka. Filiżanka jest ozdobiona dwukrotnie powtórzonym dekorem, który zawiera motyw kwiatowy oraz paletę malarską. Ta starannie zaprojektowana filiżanka jest odniesieniem nie tylko do muzealnego ogrodu, lecz również do sztuki eksponowanej w naszych wnętrzach. Na spodku znajduje się dyskretnie nadrukowane logo Muzeum Lubuskiego. Projekt filiżanki oparty został na motywie zaczerpniętym z zabytkowej wazy, prezentowanej we wnętrzach filii Zespół Willowo-Ogrodowy. Warto dodać, że dekoracyjna waza, która stała się źródłem inspiracji do stworzenia naszych muzealnych filiżanek, została wykonana na przełomie XIX/XX wieku w niemieckiej manufakturze Franz Anton Mehlem w Bonn. Ta renomowana wytwórnia, założona w 1836 roku, specjalizowała się w produkcji wysokiej jakości wyrobów z porcelany i ceramiki, zdobywając uznanie elit europejskiej arystokracji.

Filiżanki zapakowane w eleganckie pudełko prezentowe, są dostępne w atrakcyjnej cenie 39 złotych. Liczba dostępnych zestawów upominkowych jest ograniczona.

Muzealne filiżanki powstały dzięki współpracy z Ivory Ceramics sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie, w ramach modelu współpracy opartego na zasadach mecenatu, skierowanego do branży muzealnej.

Filiżanki można kupić we wszystkich filiach Muzeum Lubuskiego:

▪️ Zespół Willowo-Ogrodowy, ul. Warszawska 35, Gorzów Wielkopolski;

▪️ Spichlerz, ul. Fabryczna 1-3, Gorzów Wielkopolski;

▪️ Muzeum Grodu Santok, ul. Wodna 2a, Santok;

▪️ Zagroda Młyńska, ul. Leśna 37, Bogdaniec.

Zapraszamy do nabycia wyjątkowego prezentu, który łączy w sobie historię, sztukę i elegancję.