Zdjęcie elewacji frontowej willi przy ulicy Warszawskiej 35 w otoczeniu zieleni drzew.

Rok 2023 jest dla Muzeum Lubuskiego szczególny, obfituje bowiem w wiele jubileuszy, uroczystości i wydarzeń kulturalnych. Już 17 listopada 2023 roku otwarcie kolejnej ekspozycji „120-lat Zespołu Willowo-Ogrodowego (1903-2023). Od ukrytych znaczeń do nowych funkcji.”

W trakcie wernisażu poznamy laureatów trwającego konkursu projektowego na realizację widokówki nawiązującej do architektury Willi Gustawa Schroedera, obecnej siedziby Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim.

Konkurs realizowany jest przez Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim, Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Gorzów Wielkopolski, Koła naukowe Instytutu Architektury i Urbanistyki UZ :„Fortezza”; „UZ architektura w przestrzeni zrównoważonej”; „Archiwizja”.

Skierowany jest tylko i wyłącznie do studentów kierunku Architektura Instytutu Architektury I Urbanistyki WBAiIŚ Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Przypominamy, iż prace konkursowe należy dostarczyć do 31 października br., do Sekretariatu Instytutu Architektury i Urbanistyki.

Szczegóły w regulaminie.