Grafika, na której przedstawiony jest obraz malarza Dariusza Milińskiego oraz tytuł wystawy: Tropiciel zdarzeń ponadzmysłowych Dariusz Miliński – malarstwo. Centralny plan obrazu zajmuje męska postać z drabiną w prawej ręce, a lewą ręką ciągnąca jednokołowy wózek, na którym znajduje się błękitny półksiężyc z ludzką twarzą. Tło stanowi roślinność w kolorach jesiennych: brązach i żółciach.

W piątek, 29 listopada o godz. 18:00 w Spichlerzu (ul. Fabryczna 1-3, Gorzów Wielkopolski) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Dariusza Milińskiego „Tropiciel zdarzeń ponadzmysłowych”. Wstęp bezpłatny.

Na obrazach artysty zobaczyć można głównie portrety ludzi, utrzymane w stylistyce quasi-realistycznej, po części bajkowe, osadzone w wiejskim krajobrazie. Ten specyficzny tworzony przez artystę klimat bywa porównywany do prac Hieronima Boscha czy Pietera Bruegla.

Dariusz Miliński – urodzony w 1957 roku w Cieplicach Śląskich Zdrój, polski malarz, scenograf i twórca plakatów, z zawodu artysta plastyk (od 1980 roku posiada uprawnienia Ministerstwa Kultury i Sztuki). Zrealizował ponad 260 wystaw indywidualnych i brał udział w kilkudziesięciu happeningach artystycznych i przedstawieniach teatralnych. Zdobył wiele nagród i wyróżnień. Jest autorem plakatów do filmów „Edi” i „Mój Nikifor” oraz głównym bohaterem filmu dokumentalnego „Wpinanie księżyca” w reżyserii Andrzeja Bernarda Czuldy z 2001 roku. Mieszka w województwie dolnośląskim, we wsi Pławna Dolna, gdzie posiada pracownię, galerię, Zamek Śląskich Legend i Muzeum Przesiedleńców. Jest założycielem grupy artystycznej „Pławna 9”.