grafika promująca Weekend Seniora z kulturą 2022r.

W dniach od 1 do 2 października 2022 roku po raz 9. w całej Polsce odbędzie się akcja „Weekend seniora z kulturą”. Celem wydarzenia zainicjowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Muzeum Lubuskie przygotowało szereg atrakcji dla osób po 60. roku życia. W dniach 1-2 października wstęp do wszystkich filii naszej instytucji jest BEZPŁATNY. Dodatkowo każdy senior, który odwiedzi naszą placówkę podczas „Weekendu z kulturą” dostanie UPOMINEK w postaci muzealnego wydawnictwa – album „Waldemara Kućki spacer po Gorzowie” tom II .

PROGRAM WEEKENDU SENIORA Z KULTURĄ

Zespół Willowo-Ogrodowy, ul. Warszawska 35, Gorzów Wielkopolski

1-2 października (godz. 10:00-18:00):

• nieodpłatne zwiedzanie muzeum,
  • 1 października (sobota) godz. 11:00 – Jesienny spacer po zabytkowym ogrodzie muzealnym z przewodnikiem

Spichlerz, ul. Fabryczna 1-3, Gorzów Wielkopolski

1-2 października (godz. 10:00-18:00):

• nieodpłatne zwiedzanie muzeum,
  • projekcje filmów z cyklu „A jednak działa!”

Muzeum Grodu Santok, ul. Wodna 2a, Santok

2 października (godz. 10:00-17:00):

• nieodpłatne zwiedzanie muzeum,
  • nieodpłatne zwiedzanie nowej wystawy czasowej „Okruchy świętości. Relikwie Drzewa Krzyża Świętego – stauroteka z Ostrowa Lednickiego”