baner WAKACJE Z MUZAMI

Drodzy Rodzice, Opiekunowie, kochane Dzieci!

21 maja 2018 roku

rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń na WAKACJE Z MUZAMI

 

Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–16:00
Koszt: 379 zł za turnus
(w tym: trzy posiłki dziennie, warsztaty i lekcje
muzealne, ośmiogodzinna opieka nad dziećmi,
bilety wstępu, wyjazdy, ubezpieczenie)

Turnusy:
I. PAPIER NA WARSZTAT

Podczas tego turnusu jego uczestnicy między innymi poznają, jak powstaje papier, a także stworzą swoje kartki: urodzinowe, świąteczne oraz zaproszenia, poznają także technikę tworzenia papieru czerpanego oraz stworzą swoje małe dzieło z tego papieru. Wcielą się również w aktorów, scenografów i kostiumologów, by wspólnie stworzyć teatrzyk pudełkowy, pacynki do teatrzyku, scenografię, a kto wie, może i ktoś z uczestników napisze scenariusz! Dowiedzą się, na czym polega sztuka origami oraz jaka jest historia książki i pisma.

25-29 czerwca 2018 roku, Zespół Willowo-Ogrodowy
6-13 lat

II. W KRAINIE ZABAWEK… PODRÓŻ W CZASIE

To turnus podczas którego aktywności będą skupiać się wokół dawnych zabaw i zabawek. Dzieci dowiedzą się, czym kiedyś bawiły się mieszkające w willi przy Warszawskiej dzieci, obejrzą stare zabawki i same zrobią lalki motanki.  Wzorem swoich dziadków wykonają własny pamiętnik, będą ozdabiać kapsle, malować kamienie i ulepią dinozaury, które obejrzą na wycieczce do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Zrobione podczas turnusu zabawki dzieci schowają do ozdobionego własnoręcznie pudełka na skarby. W programie przewidziano także seans bajek ze starej kliszy oraz dawne zabawy na świeżym powietrzu takie jak rzut beretem czy wyścig kapsli.

9-13 lipca 2018 roku, Zespół Willowo-Ogrodowy
6-13 lat

III. COOL-TURYSTA

Uczestnicy tych zajęć swoją przygodę rozpoczną w Spichlerzu, a podczas zajęć będą mieli niepowtarzalną okazję dokładniej poznać Gorzów poprzez wyjścia na codzienne spacery. Każdy dzień będzie się charakteryzował odmienną tematyką, a dzieci będą poznawały miasto wędrując m. in.: szlakiem willi i kamienic, parków i ogrodów, kościołów i cmentarzy, czy pomników. Jeden dzień zostanie poświęcony na szukanie ciekawych (choć współczesnych) elementów w przestrzeni miejskiej, takich jak: murale czy ceramiczne wlepki. Wymarsze będą miały charakter edukacyjny oraz rekreacyjny. Dzieci będą miały okazję przekonać się, że Gorzów to miasto z barwną historią i ciekawymi miejscami. Turnus polecany szczególnie dla osób, które lubią spacerować.

16-20 lipca 2018 roku, Spichlerz
9-13 lat

IV. PRZYGODA Z ARCHITEKTURĄ

To turnus skupiony na architekturze szeroko pojętej. Uczestnicy dowiedzą się, czym jest architektura oraz jakie są style w architekturze. Poznają różnice między wsią, miastem a metropolią. Zgłębią sekrety miniaturowego miasta, a także dowiedzą się, dlaczego warto dbać o krajobraz miasta. Dzieci zwiedzą budynek Willi Schroedera z jego zakamarkami i tajemnicami. Przypomną sobie najważniejsze informacje o naszym mieście oraz stworzą mapę Gorzowa. Dowiedzą się, na czym polega projektowanie wnętrz oraz stworzą rzut swojego wymarzonego domu, a także zaprojektują w 3D papierową wersję wymarzonego pokoju. Architektura ogrodowa przestanie być dla nich obca po spacerze po muzealnym ogrodzie, a na zakończenie zaprojektują wspólnie park dla gorzowian.

20-24 sierpnia 2018 roku, Zespół Willowo-Ogrodowy
9-13 lat

IVa. ARTYSTYCZNY KALEJDOSKOP

Zajęcia w ramach tego turnusu skierowane są do dzieci, które lubią działania artystyczne oraz nie jest im straszne pobrudzenie się. Każdy dzień zaowocuje powstaniem pracy plastycznej, wykonanej różnymi technikami i przy pomocy różnorodnych materiałów. Wybrane techniki: rysunek, malowanie na płótnie, odlewy gipsowe, wykonywanie mozaiki z pianki kreatywnej, wykonywanie rzeźb z masy papierowej, malowanie światłem (technika fotografii), witraże papierowe i wiele innych. Poza pracami plastycznymi, uczestnicy otrzymają solidną dawkę wiedzy merytorycznej.

20-24 sierpnia 2018 roku, Spichlerz
6-9 lat

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!