baner Piknik wielokulturowy

14 września 2019 w Zespole Willowo-Ogrodowym przy ulicy Warszawskiej 35, odbył się wielokulturowy piknik „Stół ponad podziałami”. Nasi goście mogli skorzystać z wielu przygotowanych na tę okazję atrakcji. W ogrodzie czas umilały występy zespołów muzycznych, a w willi można było spotkać się z Edwardem Dębickim – Honorowym Obywatelem Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz Województwa Lubuskiego. Każdy mógł spróbować smacznych potraw, typowych dla danego regionu, przygotowanych według tradycyjnych przepisów, porozmawiać z przedstawicielami grup etnicznych na temat ich zwyczajów i tradycji oraz wziąć udział w rozmaitych grach i zabawach np. drużynowym rzucie beretem. Całości towarzyszyła miła i radosna atmosfera!

Informujemy, iż wystawę stworzoną na okazję „Stołu ponad podziałami” można zwiedzać do 25 września 2019 roku.

Wspaniałe nagrody dla uczestników ufundowała Filharmonia Gorzowska oraz Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne „Słowianka”.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!