Grafika promująca spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską, które odbędzie się 9 czerwca 2023 roku w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji w Santoku.

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim, Centrum Kultury i Rekreacji w Santoku oraz Gmina Santok zapraszają na spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską w piątek, 9 czerwca 2023 roku o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji w Santoku przy ul. Gorzowskiej 37 w Santoku.

Elżbieta Cherezińska (ur. w 1972 r.), teatrolog, autorka wielu powieści historycznych, m.in. „Harda”, „Królowa” i „Sydonia. Słowo się rzekło”. W 2005 roku napisała wspólnie z Szewachem Weissem jego literacką biografię zatytułowaną „Z jednej strony, z drugiej strony”. W 2008 roku nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwa ukazała się książka „Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum” – historia łódzkiego getta opowiadana od kulis, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony recenzentów, jak i czytelników.

Partnerem wydarzenia jest Qubus Hotel Gorzów Wielkopolski.