Grafika promująca wystawę malarstwa Bogusława Jagiełły „Przemiany”. Grafika składa się z trzech obrazów artysty oraz podpisu tytułowego.

W piątek, 20 października o godz. 17:00 zapraszamy do Spichlerza na otwarcie wystawy malarstwa Bogusława J. Jagiełły „Przemiany” połączone ze spotkaniem autorskim.

Bogusław Jagiełło nie jest artystą „nowoczesnym”, wizualnym, nie wykorzystuje w swej twórczości chwytów charakterystycznych dla współczesnej sztuki galeryjnej. Nie przekracza granic swej dziedziny, nie tworzy kompozycji z gotowych przedmiotów, nie cytuje innych, nie krzyczy, nie skandalizuje.

Bogusław Jagiełło jest malarzem, artystą, poetą […] Surowa, czysta, niemalże dziecinna wrażliwość, która w przeciwieństwach widzi podobieństwo, podważa oczywistości, godzi płaskie z głębokim, kolor z jego brakiem stawia przed nami malarski poemat pełen piękna i mocy, stworzony z materii historycznej, lecz w duchu naszego czasu.

Sławomir Jach

Bogusław Józef Jagiełło urodził się 20 marca 1960 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Studiował w PWSSP w Poznaniu, kierunek grafika warsztatowa w latach 1979-1984. Dyplom w pracowni technik metalowych prof. Tadeusza Jackowskiego (1984). Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Zajmuje się grafiką warsztatową, użytkową, rysunkiem i malarstwem. Podejmował działania w dziedzinie ilustracji książkowej, malarstwa monumentalnego i scenografii. Autor plakatów teatralnych i reklamowych. Twórca aranżacji sakralnych i wielu witraży . Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i pokazach zbiorowych. Ważniejsze nagrody: 1996 – Art-Addikction – międzynarodowa wystawa małych form graficznych – Szwecja. (Certificate of Merit). 2006r – XXI Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego – Szczecin (Nominacja do nagrody). 2012 – XXIV Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego – Szczecin (Nagroda EuroAfrica).