Grafika do koncertu „Poważnie, niepoważnie".

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy 10 czerwca do muzealnego ogrodu na koncert kontrabasistki Magdaleny Wróbel-Patroś.

Magdalena Wróbel-Patroś
Kontrabasistka, studentka i czynna artystka sceniczna. Naukę gry na instrumencie rozpoczęła w rodzimym Gorzowie Wielkopolskim w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego. Następnie kontynuowała ją w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Szczecinie. Studiowała na Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. dr. hab. Leszka Sokołowskiego. Obecnie jest na ostatnim roku magisterskim w klasie kontrabasu dr. Karola Nasiłowskiego na Akademii Sztuki w Szczecinie.
Koncertowała z orkiestrami po całej Europie, jak i na świecie. Odbyła podwójne tourne po Chinach. Pracowała pod batutą znanych w Polsce i na świecie dyrygentów: Antoni Witt, Krzesimir Dębski, Zygmunt Rychert oraz Adi Bara.
Jest laureatką III miejsca na 19th International Music Competition ”Euterpe” w Corato (Włochy) oraz stypendystką Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w dziedzinie Muzyka.

Dominik Franczuk
Pianista i wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w klasie fortepianu Anny Gajewskiej, w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie. Następnie kontynuował naukę w klasie fortepianu Pawła Gorczyńskiego, w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. W 2021 roku ukończył Studia II stopnia na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Marii Murawskiej i dra Pawła Wakarecego. Współpracował z wieloma wybitnymi pedagogami, na kursach i lekcjach mistrzowskich w kraju i za jego granicami – m.in. z prof. T. Ungarem, prof. J. Godziszewskim, prof. M. Szczepańskim, prof. A. Górecką, prof. J. Marcinkowską, prof. A. Artykiewiczem, prof. V. Balzanim, prof. A. Malling. Laureat konkursów pianistycznych w Szczecinie, Mediolanie i Sztokholmie.

Program:

F. Chopin -Mazurek a moll op. 17 nr 4 ( Dominik Franczuk solo)
Gabriel Faure- Apres un reve ( Magdalena Wróbel-Patroś solo)
Camille Saint- Saëns- Słoń na kontrabas i fortepian z cyklu „Karnawał zwierząt”
Karl Ditters von Dittersdorf – Koncert kontrabasowy E- dur częsc II i III
Serge Koussevitzky – Koncert na kontrabas i orkiestrę (fortepian) fis-moll op.3
Astor Piazzolla – Kicho