grafika promująca polsko-ukraiński Rodzinny spacer po mieście

W minioną sobotę odbył się pierwszy polsko – ukraiński Rodzinny spacer po mieście. Jednak ze względu na niesprzyjającą pogodę, uczestnicy większość czasu spędzili w budynku muzeum oglądając ekspozycję i słuchając opowieści o naszej instytucji oraz mieście. Muzealnicy przybliżyli licznie przybyłym gościom historię Gorzowa, a także samego Muzeum Lubuskiego i jego zbiorów. Korzystając z okienka pogodowego udało się przejść do Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, zwiedzić jego wnętrza oraz zapoznać z historią. Spacer odbył się w partnerstwie z Fundacją Integracji Cudzoziemców w Polsce oraz Miastem Gorzów.

Na kolejny zapraszamy 5 czerwca o godz.12:00 do filii Spichlerz ML.

Минулої суботи відбулася перша польсько-українська сімейна прогулянка містом. Проте через несприятливу погоду учасники більшу частину часу проводили в будинку музею, переглядаючи виставки та слухаючи розповіді про нашу установу та місто. Музейники ознайомили численних гостей з історією Гожова, а також з історією Любуського музею та його колекцій. За допомогою погодного вікна ми встигли зайти до римокатолицької церкви Воздвиження Чесного Хреста, відвідати його інтер’єр та дізнатися про його історію.

Прогулянку організували у партнерстві з Фондом інтеграції іноземців у Польщі та містом Гожув. На наступну запрошуємо до відділення Шпіхлір 5 червня о 12:00.