Grafika przygotowana w celu promowania letnich półkolonii w muzeum w roku 2024. Tytuł wydarzenia w sąsiedztwie narysowanego kobiecego popiersia, na którym przysiadła roześmiana wiewiórka

Zapraszamy do udziału w letnich półkoloniach organizowanych w Muzeum Lubuskim. W tym roku przygotowaliśmy cztery turnusy skierowane do dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Każdy turnus trwa od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Zajęcia odbywać się będą w Zespole Willowo-Ogrodowym (turnus I, II i IV) oraz Zagrodzie Młyńskiej w Bogdańcu (turnus III).

I turnus | 1 – 5 lipca 2024 | W ogrodzie Gustawa
miejsce: Zespół Willowo-Ogrodowy, ul. Warszawska 35, Gorzów Wielkopolski

Podczas pierwszego turnusu Wakacji w Domu Muz zaprosimy dzieci do „Ogrodu Gustawa”. Przez 5 dni będziemy odkrywać tajemnice muzealnego ogrodu. Najmłodsi ułożą makramę, czyli obraz z kwiatów, zagrają w grę ogrodową Muzealny Tropiciel, wykonają witraże, ozdobią wazony i stworzą kwiatowe obrazy na plastrze drewna. W programie również wyjście do kina lub wyjazd do Korsakówki w Kłodawie, wycieczka do Zagrody Młyńskiej w Bogdańcu i czytanie „Bajek dla dzieci” pod platanem w Ogrodzie muzealnym przez pisarkę Jolantę Karasińską.

Wychowawcy: Małgorzata Rubażewicz i Małgorzata Ziętek

II turnus | 29 lipca – 2 sierpnia 2024 | Bajecznie-użytecznie
miejsce: Zespół Willowo-Ogrodowy, ul. Warszawska 35, Gorzów Wielkopolski

Drugi turnus półkolonii w Muzeum Lubuskim upłynie bajecznie i użytecznie. Dzieci zapoznają się z najpiękniejszymi baśniami Ezopa, Andersena i Braci Grimm. W Spichlerzu zorganizujemy pokaz bajek z… magicznej latarni! Do tego zajęcia plastyczne, prace na ekspozycji przy porcelanie z bajkami Ezopa, gra w parku i Zagrodzie Młyńskiej, zajęcia edukacyjne w Nadleśnictwie Bogdaniec, wyjazd do Korsakówki w Kłodawie, wyjście do teatru i wiele więcej.

Wychowawcy: Wioletta Amanowicz i Beata Frąckowiak

III turnus | 5 – 9 sierpnia 2024 | Lato w Zagrodzie
miejsce: Zagroda Młyńska, ul. Leśna 37, Bogdaniec

Lato w Zagrodzie Młyńskiej w Bogdańcu będzie pełne spotkań i ciekawych warsztatów tematycznych. Uczestnicy półkolonii spotkają się z piekarzem, leśnikiem, pszczelarzem, wikliniarzem i Kołem Gospodyń Wiejskich z Jenina. Pamiątkami ze spotkań, oprócz solidnej dawki wiedzy na temat wykonywanych przez gości zawodów, będą prace wykonane przez dzieci: plastelinowe bułeczki i rogaliki, leśne zwierzątka i świeczki z wosku pszczelego. W programie także warsztaty wieńców dożynkowych oraz wikliniarskie. Wakacyjne półkolonie zakończy wspólne ognisko.
Wychowawcy: Magdalena Świtała i Joanna Skrodzka

IV turnus | 26 – 30 sierpnia 2024 | Afrykanie przy platanie
miejsce: Zespół Willowo-Ogrodowy, ul. Warszawska 35, Gorzów Wielkopolski

Od 26 sierpnia Zespół Willowo-Ogrodowy przeniesie się do gorącej Afryki. Afrykanie przy platanie to cykl zajęć poświęconych mieszkańcom najgorętszego kontynentu. Pokażemy eksponaty prosto z Afryki, nauczymy się podstawowych zwrotów w języku suahili, przyjrzymy się życiu w afrykańskiej wiosce i dowiemy się z czego powstają domy i kto je buduje. Nie zabraknie ciekawych informacji o symbolach i zwierzętach. Uczestnicy półkolonii wezmą udział w warsztatach bębniarskich, wykonają naszyjniki i bransolety, misy ze zdobieniami, bębenek djembe i grzechotki, namalują obrazy ze zwierzęcymi akcentami i stworzą koszulki w afrykańskim klimacie.
Wychowawcy: Małgorzata Ziętek i Małgorzata Rubażewicz

Koszt: 595 zł / turnus*

W cenie: obiad, profesjonale warsztaty i lekcje muzealne, ośmiogodzinna opieka nad dziećmi, bilety na wyjazdy i wyjścia, ubezpieczenie.

*W przypadku uczestnictwa rodzeństwa koszt za drugie i kolejne dziecko: 500 zł. Przy zakupie więcej niż jednego turnusu, opłata za pierwszy będzie wynosiła 595 zł, a za każdy kolejny: 500 zł.

– uczestnikami półkolonii mogą być dzieci w wieku: 7‐10 lat;

– uczestnicy półkolonii przebywają pod opieką Organizatora od godz. 8:00 do 16:00;

– przyjmowanie zgłoszeń kończy się w następujących terminach: (I turnus do 27.06.2024 roku, II turnus do 19.07.2024 roku, III turnus do 29.07.2024 roku, IV turnus do 16.08.2024 roku);

– liczba miejsc ograniczona;

– liczba uczestników jednego turnusu wynosi max. 15 osób;