Grafika promująca Piknik u Schroederów

Pamiętacie ubiegłoroczny Piknik u Schroederów? Już niebawem, w niedzielę 10 września znów wspólnie przeniesiemy się w czasie! Tym razem z książką. Tak, tak z książką. Czy z książką można miło spędzić czas? A może jesteście ciekawi, co jeszcze można zrobić z książką…? Czy wiecie, że w Muzeum znajduje się wspaniała biblioteka z mnóstwem starych, bardzo starych, ale też nowych książek? Zapraszamy wszystkich do wspólnego spędzenia czasu. Będzie aktywnie (z książką), ale też będzie można wyciszyć umysł i ciało w przepięknym muzealnym anturażu.

10 września 2023 (niedziela)
godz. 12:00-16:00
miejsce: Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim, Zespół Willowo-Ogrodowy, ul. Warszawska 35

Program wydarzenia:
12:00 | Otwarcie pikniku, powitanie gości
12:15 | Prezentacja starodruków połączona z tematyczną projekcją wybranych filmów z cyklu „A jednak działa!” (do godz. 15:30)
12:30 | Warsztaty „Strażnicy starożytnych ksiąg”
13:00 | „Grimmowie u Schroederów” – inscenizacje w wykonaniu członków Stowarzyszenia Art-Drama
13.30 | Warsztaty „Litery i kaligrafia…”
14:00 | Czytanie przy platanie – Jacob i Wilhelm Grimm „Jaś i Małgosia”
14:00 | Warsztaty „Strażnicy starożytnych ksiąg”
15:00 | Czytanie przy altanie – „Czerwony Kapturek” na kartach Kamishibai
16:00 | Pożegnanie przy platanie

Organizatorzy: Nadwarciańskie Towarzystwo Upowszechniania Dziedzictwa Kulturowego, Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta, Stowarzyszenie Art-Drama

Wstęp bezpłatny!

Zachęcamy do przyjścia w stylizacjach z lat 20. i 30. lat XX wieku, najciekawsze zostaną nagrodzone!

Dodatkowo:
– Stoisko ze słodkościami
– Muzyka z gramofonu + stoisko fotograficzne
– Stoisko z nagrodami
– Wata cukrowa

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.