baner nabór do projektu międzypokoleniowego

Ogłaszamy nabór do projektu międzypokoleniowego

„iGra z wnuczką babcia, dziadek – będzie słychać u sąsiadek” to projekt, którego celem jest budowanie mostów pomiędzy na pozór odległymi światami. W ramach projektu połączone zostaną połączone dwa pokolenia: babcia/dziadek – wnuczek/wnuczka – jedno z nostalgią wspominające dni swojej młodości, drugie wychowywane w duchu nowoczesnych technologii. Z połączenia tych dwóch perspektyw, w ramach projektu powstaną ścianki muzyczne, które zostaną zainstalowane w zabytkowym ogrodzie Muzeum Lubuskiego. Dzięki temu powstanie tu swoisty plac zabaw, który spełni rolę rodzinnych spotkań i będzie pretekstem do wspólnego spędzania czasu. Wszystkie działania warsztatowe odbędą się w dwóch lokalizacjach: w Filharmonii Gorzowskiej oraz Zespole Willowo-Ogrodowym Muzeum Lubuskiego. Współpraca naszych instytucji w sposób symboliczny połączy wartości młodego, nowoczesnego i energicznego pokolenia z dojrzałością i doświadczeniem seniorów. Pierwsze zajęcia odbędą się w niedzielę, 27 stycznia 2019 roku, jako uczczenie Dnia Babci i Dziadka , a zakończą Dniem Dziecka, 2 czerwca 2019 roku.

Aby zgłosić udział pary międzypokoleniowej dziadek/babcia – wnuczek/wnuczka należy wypełnić formularz online lub jego wersję papierową, dostępną zarówno w CEA-Filharmonii Gorzowskiej, jak i Muzeum Lubuskim przy ulicy Warszawskiej 35.

Chęć uczestnictwa w projekcie wiąże się z koniecznością zapoznania się z regulaminem projektu.

Zgłoszenia przyjmujemy od dzisiaj, 14 listopada do 21 grudnia 2018 roku, a lista osób zakwalifikowanych w projekcie zostanie opublikowana 4 stycznia 2019 na stronach internetowych Muzeum i Filharmonii.

Zapraszamy serdecznie!