Grafika przygotowana na potrzeby promocji Nocnego Szlaku Kulturalnego 2023.

W sobotę, 2 września, XV edycja Nocnego Szlaku Kulturalnego. Kilkudziesięciu artystów i animatorów zaprasza na swoje wystawy, koncerty, spektakle i happeningi organizowane w 46 punktach – wśród nich są 2 punkty w filiach Muzeum Lubuskiego: Zespół Willowo-Ogrodowy oraz Spichlerz.

„Na szlaku z Muzami”

ZESPÓŁ WILLOWO-OGRODOWY
ul. Warszawska 35, Gorzów Wielkopolski

18:00 – 19:00 | Koncert kameralny Gorzowskiego Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego „A jeśli chcesz zapomnieć”
Wystąpią Dagmara Barna – sopran i Anastasiia Lukianenko – fortepian. W repertuarze znajdą się utwory znanych kompozytorów, m.in. F. Chopina, I.J. Paderewskiego, K. Szymanowskiego, M. Skoryka, W. Silwestrowa oraz utwory musicalowe.

19:00 – 21:00 | Bezpłatne zwiedzanie ekspozycji

21.00 – 22:00 | „Niemuzealny Spektakl Kulturalny”

Spektakle w wykonaniu członków Studia Teatralnego dla Dzieci i Młodzieży:

• „Otwórz oczy” w reżyserii Aleksandry Góreckiej – spektakl porusza tematykę relacji młodzieży z rodzicami;
• „Róże…poezji” w reżyserii Mikołaja Kwiatkowskiego – spektakl na podstawie twórczości Tadeusza Różewicza, który skłania do refleksji nad sensem życia oraz przypomina o tym co ważne jest teraz, w danej chwili.

22.00 – 24:00 | Bezpłatne zwiedzanie ekspozycji

„Sobieski w Gorzowie”

SPICHLERZ
ul. Fabryczna 1-3, Gorzów Wielkopolski

18:00 – 23:00 | Prezentacja monet i medali ze zbiorów Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego – oddział w Gorzowie Wielkopolskim, z okazji 340-lecia Odsieczy Wiedeńskiej
Na wystawie z okazji 340-lecia Odsieczy Wiedeńskiej zostaną zaprezentowane monety i medale ze zbiorów PTN – oddział w Gorzowie Wielkopolskim związane z królem Janem III Sobieskim. Razem z rocznicowymi medalami upamiętniającymi bitwę wiedeńską pokazane będą monety emitowane przez tak zasłużonego w dziejach Polski władcę.

18:30 | „Mennictwo Jana III Sobieskiego”
Wykład: Marek Startek – Polskie Towarzystwo Numizmatyczne – oddział w Gorzowie Wielkopolskim

18:00 – 23:00 | Zwiedzanie ekspozycji stałych oraz wystaw czasowych: „Wartownik rzeki czasu – 300 lat gorzowskiego Spichlerza” oraz „Morskie opowieści w malarstwie Grzegorza Nawrockiego”

Cały program Nocnego Szlaku Kulturalnego jest dostępny na stronie Miejskiego Centrum Kultury. (https://mckgorzow.pl/nocny-szlak-kulturalny-2023/)