grafika promującą muzyczny piknik z okazji dnia dziecka

W niedzielę 2 czerwca o godzinie 11.00 w muzealnym ogrodzie odbędzie się wielka zabawa z okazji Dnia Dziecka, a jednocześnie finał projektu prowadzonego z Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonią Gorzowską, który przez kilka miesięcy łączył pokolenia gorzowian. „iGRA z wnuczką babcia, dziadek – będzie słychać u sąsiadek!” to projekt, który rozpoczął się w styczniu, dokładnie w Dniu Babci i Dziadka (27 stycznia). Od tego czasu kilkanaście międzypokoleniowych par spotykało się regularnie, by wspólnie tworzyć, odkrywać, bawić się i lepiej się poznawać. Finałowe spotkanie, na które wszystkich serdecznie zapraszmy to: warsztaty wykonywania ekoinstrumentów, piknik w ogrodzie, tworzenie dźwięków i wiele innych atrakcji zaplanowanych we współpracy z Eneris Surowce.

W muzealnym ogrodzie zostało zbudowanyh 8 ścianek muzycznych, które stworzyły muzyczny plac zabaw.
2 czerwca wszystkie ścianki będą dostępne dla odwiedzających i każdy będzie mógł spróbować na nich zagrać. Co więcej, uczestnicy projektu sami poprowadzą warsztaty i nauczą odwiedzających jak podobne instrumenty tworzyć i jak kreatywnie wykorzystywać surowce wtórne.

Muzyczny Piknik uświetni muzyczny występ par międzypokoleniowych oraz duetu saksofonowo-fortepianowego. Dodatkową atrakcją będą stanowiska z wielkoformatową grą planszową i mega puzzlami, przygotowane przez firmę ENERIS Surowce.