Grafika przygotowana w celu informacji o koncercie, który odbędzie się w muzeum. Będzie to koncert pt.„Muzyczna podróż” w wykonaniu tenora Radosława Strzeleckiego – stypendysty Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, zaplanowany na 31 marca 2023 roku, na godzinę siedemnastą.

W piątek, 31 marca o godz. 17:00 zapraszamy do Willi Muzeum Lubuskiego przy ul. Warszawskiej 35 na koncert pt. „Muzyczna podróż” w wykonaniu tenora Radosława Strzeleckiego – stypendysty Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Artyście towarzyszyć będą: Natalia Strzelecka (sopran) oraz Olga Bila (fortepian).

Muzyczna podróż będzie prowadzić przez cały świat – nie zabraknie muzyki z Polski, Włoch, Niemiec, Hiszpanii i odległej Wenezueli.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

PROGRAM KONCERTU

CZĘŚĆ I
● M. Karłowicz :
–„ Mów do mnie jeszcze” – Op. 3 nr 1
–„Idzie na pola”- Op. 3 nr 2
–„Na spokojnym ciemnym morzu”- Op. 3 nr 3
● J. Brahms – „Von ewiger Liebe”- Op. 43 nr 1
● N. Boulanger – „Cantique”

CZĘŚĆ II
● S. Moniuszko – recytatyw i romans Neali z opery „Paria” – „Paria! On Paria!”
● W. A. Mozart – aria Tamina z I aktu opery „Czarodziejski Flet” – „dies bildnis ist bezaubernd schön”
● A. Dworak – aria Rusałki z I aktu opery „Rusałka” – „Mesicku na nebi hlubokem”

CZĘŚĆ III
● P. Sorozábal – romans Leandro z II aktu zarzueli „La tabernera del puerto” – „No puede ser”