grafika promująca wysyłanie pocztówek z okazji stulecia niepodległości

W tym roku Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta po raz drugi przyłączy się do społecznej akcji Mamy Niepodległą!, która organizowana jest od 2013 roku przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Akcja polega na wysyłaniu kartek z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Skierowana jest do osób w każdym wieku, o różnych poglądach i zainteresowaniach. Ideą akcji jest radosne świętowanie odzyskania niepodległości.
Od 7 do 15 listopada (ZA WYJĄTKIEM 9 i 11 LISTOPADA) w godzinach 10:00-16:00 w filii przy ul. Warszawskiej 35 będzie można odebrać wyjątkowe kartki pocztowe do nieodpłatnego wysłania, zaprojektowane przez znanych artystów. Właśnie w 2020 roku szczególnego znaczenia nabiera symbolika pozdrowień i wyrazów pamięci poprzez pocztówkę.
Każda z edycji to:
• trzy projekty kartek okolicznościowych,
• radosne świętowanie uwalniające pozytywne emocje,
• promocja nowoczesnego patriotyzmu,
• setki tysięcy wysłanych życzeń i uśmiechów na twarzach ich odbiorców.

Autorami projektów kart pocztowych bieżącej edycji są:
• Rafał Olbiński – niezwykle popularny i ceniony na świecie surrealista, autor metaforycznych prac, plakatów operowych oraz scenografii do przedstawień operowych.  Wykładał w znamienitych szkołach wyższych. Laureat ponad 150 nagród, w tym wielu prestiżowych jak międzynarodowy Oscar za Najbardziej Znaczący Plakat Roku, Prix Savignac w Paryżu ( 1994).
• Anna Glik – krakowska artystka, która wybrała Internet jako środek komunikacji z odbiorcą.
W jej pracach często pojawiają się zdekonstruowane elementy, takie jak sylwetka człowieka, architektura i motywy zaczerpnięte z natury. Jej prace były publikowane jako ilustracje artykułów w wielu popularnych magazynach.
• Ewa Podleś – ilustratorka książek, autorka szat graficznych i ilustracji do najróżniejszych projektów dedykowanych dzieciom. Artystka publikowała także w czasopismach, w tym w kultowym „Świerszczyku”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji i wspólnego świętowania Niepodległej!

Osoby biorące udział w akcji są obowiązane do przestrzegania obostrzeń sanitarnych: zasłaniania ust i nosa, zachowania dystansu społecznego oraz dezynfekowania dłoni.