grafika promująca akcję „Mamy Niepodległą!”

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta zaprasza do udziału w społecznej akcji Mamy Niepodległą!, która organizowana jest od 2013 roku przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Akcja polega na wysyłaniu bezpłatnych kartek z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Skierowana jest do osób w każdym wieku, o różnych poglądach i zainteresowaniach. Ideą akcji jest radosne świętowanie odzyskania niepodległości.
W dniach 6-14 listopada (z wyjątkiem 8 i 9 listopada) w filiach Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta będzie można odebrać oraz nieodpłatnie wysłać wyjątkowe kartki pocztowe, zaprojektowane przez znanych artystów. Pocztówki posiadają nadrukowany znaczek elektroniczny (ważny do 30 listopada wyłącznie na terytorium Polski).

Każda z edycji to:
• trzy projekty kartek okolicznościowych,
• radosne świętowanie uwalniające pozytywne emocje,
• promocja nowoczesnego patriotyzmu,
• setki tysięcy wysłanych życzeń i uśmiechów na twarzach ich odbiorców.

Autorami projektów kart pocztowych bieżącej edycji są:
• Karol Banach – artysta grafik i ilustrator regularnie publikujący prace w prestiżowych magazynach polskich i zagranicznych oraz w książkach. Projektuje plakaty i kreacje reklamowe dla globalnych marek i znaczących instytucji. Jego twórczość była prezentowana na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, a także jest doceniana w najróżniejszych konkursach (np. nagroda główna Polish Graphic Design Awards w kategorii ilustracji książkowej, 2017). Wypracował rozpoznawalną kreskę i chętnie prezentuje świat w sposób nieco abstrakcyjny – wszystko to czyni jego prace charakterystycznymi.
• Magda Beneda – graficzka z wykształcenia (ogólnopolska nagroda za najlepszy dyplom), malarka z pasji, a z wyboru także blogerka opisująca swoją artystyczną stronę życia. Mieszkanka i miłośniczka Gdańska (tu ukończyła ASP), choć to na południu Francji dwie dekady temu zainspirowałam się specyficzną, słoneczną barwą. Od tego czasu jej prace charakteryzuje intensywna, pastelowa kolorystyka i miękkie linie. Prace malarskie prezentowała na wystawach w Polsce i zagranicą. Swoją pozytywną sztukę pełną słonecznego ciepła przenosi także na ilustracje i rękodzieła użytkowe (porcelana, tkaniny) współpracując m.in. z polskimi markami o długich tradycjach.
• Ksenia Kononenko – zdobywczyni drugiego w historii polskiej reklamy Lwa w konkursie w Cannes i wielu innych prestiżowych nagród międzynarodowych. Pracowała jako dyrektor kreatywna w agencjach reklamowych w Polsce, ale także na Łotwie, Rosji i w Azji Centralnej. Uczyła się malarstwa, grafiki, liternictwa, historii sztuki i fotografii. Efekty swojej szerokiej pracy twórczej prezentowała na ponad dwudziestu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Dzieła artystki znajdują się m.in. w zbiorach Neue Pinakothek w Monachium, Muzeum Unikatowej Książki Moskwa-Genewa i Muzeum Sztuki Współczesnej w Wiatce, a także w prywatnych kolekcjach w Europie, USA i Kanadzie.

Zapraszamy do punktów dystrybucji kart pocztowych znajdujących się w filiach Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta:

Zespół Willowo-Ogrodowy
ul. Warszawska 35, Gorzów Wielkopolski
godz. 10.00-18.00

Spichlerz
ul. Fabryczna 1-3, Gorzów Wielkopolski
godz. 10.00 – 18.00

Muzeum Grodu Santok
ul. Wodna 2a, Santok
godz. 10.00-17.00

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania Niepodległej!

Akcja trwa do wyczerpania zapasów.