Grafika promująca konkurs plastyczny PRO ARTE 2023.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w Lubuskim Konkursie Plastycznym PRO ARTE 2023.

Wydarzenie jest realizowane przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze oraz samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury. Organizatorem Konkursu na etapie powiatowym dla Uczestników z terenu miasta Gorzowa Wielkopolskiego jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta.

Lubuski Konkurs Plastyczny jest imprezą otwartą dla uczniów szkół podstawowych, szkół średnich i szkół specjalnych województwa lubuskiego.

Mogą brać w nim udział osoby zgłoszone przez Placówkę mającą swoją siedzibę w województwie lubuskim lub osoby, które na stałe zamieszkują w województwie lubuskim.

Lubuski Konkurs Plastyczny realizowany jest w trzech kategoriach wiekowych:

I kategoria wiekowa: 10–12 lat, rocznikowo,
II kategoria wiekowa: 13–15 lat, rocznikowo,
III kategoria wiekowa: 16–19 lat, rocznikowo.

Temat dla wszystkich kategorii wiekowych Lubuskiego Konkursu Plastycznego 2023 jest związany z PODRÓŻOWANIEM i ODKRYWANIEM.

Do wygrania nagrody pieniężne oraz uhonorowanie swojej pracy na wystawie w Centrum Kreatywnej Kultury w Regionalnym Centrum Animacji Kultury!

Prace należy wysyłać do 17 marca na adres mailowy: k.chorazyczewska@muzeumlubuskie.pl. Informacje o konkursie można uzyskać pod numerem telefonu: 502 111 358.

Finał wojewódzki Lubuskich Konfrontacji Fotograficznych odbędzie się 28 marca 2023 roku w siedzibie Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

Link do rejestracji Uczestników: https://forms.gle/dCGMH6caKhwEQt7B6

Więcej informacji na temat Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2023 można znaleźć na stronie internetowej Regionalnego Centrum Animacji Kultury – https://rcak.pl/pro-arte/ .