Grafika promująca Lubuski Konkurs Fotograficzny PRO ARTE 2023.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w Lubuskim Konkursie Fotograficznym PRO ARTE 2023.
Wydarzenie jest realizowane przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze oraz samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury. Organizatorem Konkursu na etapie powiatowym dla Uczestników z terenu miasta Gorzowa Wielkopolskiego jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta.

Lubuski Konkurs Fotograficzny jest imprezą otwartą dla uczniów szkół podstawowych, szkół średnich i szkół specjalnych województwa lubuskiego.

Mogą brać w nim udział osoby zgłoszone przez Placówkę mającą swoją siedzibę w województwie lubuskim lub osoby, które na stałe zamieszkują w województwie lubuskim.

Lubuski Konkurs Fotograficzny realizowany jest w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria wiekowa: 10–12 lat, rocznikowo,
II kategoria wiekowa: 13–15 lat, rocznikowo,
III kategoria wiekowa: 16–19 lat, rocznikowo.

Tematem prac konkursowych na etapie powiatowym Lubuskiego Konkursu Fotograficznego PRO ARTE 2023 jest:

„WIOSNA Z PERSPEKTYWY…”

Sfotografuj budzącą się do życia wiosnę z różnych ujęć. Spróbuj uwiecznić wiosenne przebudzenie – nie tylko roślin, ale ludzi, zwierząt czy wszystkiego, co zwróci Twoją uwagę. Ważna jest perspektywa i sposób widzenia wiosny na wykonanym zdjęciu – może z perspektywy owada lub wilka, lub może wiewiórki, albo bociana? Bądź twórcza/twórczy w swojej pracy fotograficznej – zainspiruj się różnymi formami, różnymi ujęciami i pięknym naturalnym wiosennym światłem.

Do wygrania nagrody pieniężne oraz uhonorowanie swojej pracy na wystawie w Centrum Kreatywnej Kultury w Regionalnym Centrum Animacji Kultury!

Prace należy wysyłać do 27 marca na adres mailowy: k.chorazyczewska@muzeumlubuskie.pl. Informacje o konkursie można uzyskać pod numerem telefonu: 502 111 358.

Finał wojewódzki Lubuskich Konfrontacji Fotograficznych odbędzie się 17 maja 2023 roku w siedzibie Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. 

Link do rejestracji Uczestników: https://forms.gle/NFT8BunvaY3CF67EA

Więcej informacji na temat Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2023 można znaleźć na stronie internetowej Regionalnego Centrum Animacji Kultury – https://rcak.pl/pro-arte/ .