wizualizacja 3d nowej ekspozycji w muzeum grodu Santok

Zapraszamy na konferencję prasową pod hasłem „Muzeum Grodu Santok – nowe oblicze”, która odbędzie się 10 maja br. (czwartek) o godzinie 13:00 w Spichlerzu przy ul. Fabrycznej 1-3. Podczas konferencji przekażemy Państwu informacje dotyczące projektu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejscowości Santok” realizowanego przez Gminę Santok, w ramach którego wyremontowany zostanie budynek Muzeum Grodu Santok, a także projektu „Gród Santok. Strażnica i klucz królestwa” realizowanego przez Muzeum Lubuskie, w ramach którego stworzona zostanie nowa wystawa stała.

O szczegółach oraz wzorowym modelu współpracy pomiędzy Gminą Santok a Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta opowiedzą Państwu:

– Józef Ludniewski – wójt Gminy Santok,

– dr Ewa Pawlak – dyrektor Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta,

– Paweł Pisarek – sekretarz Gminy Santok,

– dr Małgorzata Pytlak – koordynator merytoryczny projektu „Gród Santok. Strażnica i klucz królestwa”,

– Stanisław Sinkowski – kierownik Działu Archeologii w Muzeum Lubuskim, koordynator merytoryczny projektu „Gród Santok. Strażnica i klucz królestwa”.

Zadanie pn. „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejscowości Santok” jest finansowane ze środków EFRR, budżetu państwa oraz Gminy Santok. Zadanie pn. „Gród Santok. Strażnica i klucz królestwa” jest finansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Zarządu Województwa Lubuskiego.

Serdecznie zapraszamy!