plakat nosorożec gorzowski - zapowiedź pikniku

Mili Państwo!

Już jutro rozpoczynamy w naszym Muzeum obchody Dni Gorzowa 2018. W tym roku wraz z władzami oraz pracownikami naukowymi Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytutu Botaniki im. W. Szafera Polskiej Akademii Nauk w Krakowie oraz Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego zaprezentujemy Państwu wciąż tajemniczą dla co niektórych postać Stefanii z Gorzowa Wielkopolskiego. W programie m.in.:

8 czerwca, piątek, godz. 15-17 – piknik naukowy „Życie i śmierć Stefanii z Gorzowa Wielkopolskiego” (uroczyste podpisanie porozumienia ws. utworzenia centrum naukowo-dydaktycznego „Park Kenozoiczny” oraz referat i zaprezentowanie koncepcji „Parku Kenozoicznego”)

9 czerwca, sobota, godz. 10-13 – konferencja naukowa, podczas której dowiecie się Państwo „Czy Stefan był Stefanią”, „Co jadł gorzowski nosorożec i w jakim żył środowisku” oraz poznacie „<<Gorzowskie>> jezioro sprzed 120 000 lat i jego tajemnice”

9 czerwca, sobota, godz. 14-19 – piknik naukowy „Życie i śmierć Stefanii z Gorzowa Wielkopolskiego” („Paleontologia w praktyce”, zajęcia dla dzieci, prezentacja szczątków roślinnych)

10 czerwca, sobota, godz. 10-14 – piknik naukowy „Życie i śmierć Stefanii z Gorzowa Wielkopolskiego”

Serdecznie zapraszamy!