Grafika promująca Koncert Pasyjny w wykonaniu Szczewcińskiego Chóru Kameralnego, który odbędzie się w Muzeum Lubuskiem im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim w dniu 4 kwietnia 2023 roku o godzinie osiemnastej. Na grafice widoczne jest zdjęcie członków chóru.

Klub na Zapiecku i Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta zapraszają na Koncert Pasyjny w wykonaniu Szczecińskiego Chóru Kameralnego.
Wydarzenie odbędzie się w Willi Muzeum (ul. Warszawska 35, Gorzów Wielkopolski) we wtorek, 4 kwietnia o godz. 18:00.

Udział w koncercie jest bezpłatny.

Szczeciński Chór Kameralny prowadzi Ludwika Mitkiewicz.
Przy fortepianie: Alex Marek

Program Koncertu Pasyjnego:

• Zoltan Kodaly – Stabat Mater
  • Opr. Bartłomiej Pudło – Króla wznoszą się znamiona
  • Giuseppe Di Manzi – Signore delle cime
  • Jan Sebastian Bach – 2 Chorały z Pasji wg św Jana
  • Wacław z Szamotuł – Już się zmierzcha
  • Robert Shaw – My God is a rock
  • Wolfgang Amadeusz Mozart – Lacrimosa z Requiem d-moll
  • Opr. Gian Paolo Dal Dosso – Sometimes I Feel
  • Bob Chilcott – A Little Jazz Mass

Szczeciński Chór Kameralny powstał w Zamku Książąt Pomorskich w 2005 roku. Założycielem był prof. Eugeniusz Kus. Pierwsze koncerty chór odbył w Zamku w Sali Bogusława, natomiast pierwszym zagranicznym był wyjazd do Szwecji na festiwal chóralny, z wykonaniem Carmina Burana Carla Orffa (2007) z dyrygentką Barbarą Halec. Od 2008 roku dyrygentem chóru jest Ludwika Mitkiewicz, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, związana przez lata z Chórem Akademickim Politechniki Szczecińskiej, Collegium Maiorum oraz Zespołem Wokalistów Camerata Nova.
Repertuar zespołu obejmuje dzieła muzyki chóralnej kompozytorów polskich i zagranicznych od renesansu do współczesności. Szczeciński Chór Kameralny od lat bierze udział w koncertach kolęd w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Penkun i Gruntz (Niemcy).