Plakat promujący wystawę archeologiczną pt."Kolejny wiek z archeologią. Badania archeologiczne w XXI wieku na terenie Gorzowa Wielkopolskiego". Wystawa prezentowana w Spichlerzu od 9 grudnia 2022 roku do 19 marca 2023 roku. Na grafice informacje dotyczące wystawy: nazwa, miejsce, data, logotypy sponsorów, jedno z naczyń glinianych prezentowanych na wystawie oraz zdjęcie z prac archeologicznych w pobliży gorzowskiej katedry.

Początek XXI wieku, a szczególnie jego druga dekada, to czas realizacji wielu inwestycji budowlanych na terenie Gorzowa. Podczas prac odkopano znaczną ilość przedmiotów, szczególnie cennych pod względem historycznym. Skarby, które przez lata były skrywane pod ziemią, można zobaczyć odwiedzając nową ekspozycję zatytułowaną „Kolejny wiek z archeologią. Badania archeologiczne w XXI wieku na terenie Gorzowa Wielkopolskiego” w Spichlerzu – filii Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta.

Wystawa stanowi prezentację wstępnych wyników badań zarówno terenowych, jak i specjalistycznych, oraz zabytków po ich konserwacji. Eksponowanym na wystawie artefaktom towarzyszą plansze zawierające informacje o znaleziskach archeologicznych i ich kontekście kulturowym. Uzupełnieniem wystawy są fotogramy ukazujące przebieg prac budowlanych i archeologicznych, co ukazuje znaczenie inwestycji budowlanych w odkrywaniu i poznawaniu dziejów Gorzowa – zarówno tych starszych, jak i młodszych, aż po czasy współczesne.

Otwarcie wystawy: 8 grudnia 2022 r. (czwartek), godz. 13:00
Miejsce: Spichlerz ul. Fabryczna 1-3, Gorzów Wielkopolski
Wystawa będzie czynna do 19 marca 2023 r.

Wystawa jest objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Jacka Wójcickiego, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak oraz Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dr Barbary Bielinis-Kopeć.

Zadanie zostało sfinansowane z budżetu miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Sponsorzy:

M&K – Zakład Sieci Sanitarnych