ubieranie choinki w holu Willi muzealnej

Nadszedł grudzień i choć nie możemy spotkać się z Państwem osobiście pod muzealnym świątecznym drzewkiem, to przygotowaliśmy moc atrakcji, umilających ten wyjątkowy czas.

Od 6 grudnia dzieci będą mogły ozdabiać przyniesionymi przez siebie, własnoręcznie wykonanymi ozdobami, świąteczną choinkę w muzealnym ogrodzie. Dekoracje wezmą udział w konkursie, o którego szczegółach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej (https://muzeumlubuskie.pl/aktualnosci/) oraz na Facebooku (https://pl-pl.facebook.com/MuzeumLubuskie/).

Również od 6 grudnia zachęcamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym do udziału w bezpłatnych wirtualnych warsztatach i lekcjach online „Czar Bożego Narodzenia” i „Bożonarodzeniowe ozdabianie”. Podczas zajęć prowadzonych przez pracowników muzeum dzieci nauczą się, jak wykonać bożonarodzeniową szopkę oraz niezwykłe ozdoby choinkowe. Obowiązują zapisy pod numerami telefonu: 957225468 lub 957323814. Liczba miejsc ograniczona.

W tym miesiącu zaprosimy Państwa także do wirtualnego zwiedzania niezwykłej wystawy „PRL oczami Waldemara Kućki”, której kuratorem jest Lech Dominik.

Ponadto planujemy promocję drugiego tomu rocznika muzealnego „Custodia”.

Materiały filmowe z tych wydarzeń będą dla Państwa udostępnione na muzealnym kanale YouTube.

Przypominamy, że ogród muzealny jest czynny od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-16:00 i zapraszamy na jesienno-zimowe spacery!

Zachęcamy zatem do odwiedzania naszego kanału YouTube oraz śledzenia profilu na Facebooku, gdzie już teraz znajduje się wiele interesujących propozycji, m.in. materiał poświęcony wystawie czasowej „Broń pancerna w modelach pojazdów wojskowych” w Spichlerzu czy film „Od osady do grodu — Santok we wczesnym średniowieczu”.

Link do kanału YouTube (MuzeumLubuskie) to: https://www.youtube.com/channel/UC7G6noybFFX6BM4KLaVC_oA
Profil na Facebooku (@MuzeumLubuskie): https://pl-pl.facebook.com/MuzeumLubuskie/.