Grafika promująca Grę Terenową „Tropoem Powstańców wielkopolskich po Gorzowie"

Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Gorzowie Wielkopolskim oraz Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim zapraszają do udziału w Grze terenowej „Tropem Powstańców Wielkopolskich po Gorzowie”.

Uczestnicy spotykają się 22 października o godz. 10:00 w ogrodzie Muzeum Lubuskiego, w którym odbędzie się rejestracja i rozdanie programów.

Na trasie gry „Tropem Powstańców Wielkopolskich po Gorzowie” znajdą się:

• Kwatera i tablica upamiętniająca Powstańców Wielkopolskich na Cmentarzu Świętokrzyskim przy ul. Warszawskiej,
  • Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna (wystawa wydawnictw o Powstaniu Wielkopolskim),
  • Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa Willa Jaehnego (wystawa wydawnictw o Powstaniu – Wielkopolskim ze zbiorów Biblioteki),
  • Strzelnica Ligi Obrony Kraju (konkurs strzelecki),
  • Archiwum Państwowe (prezentacja archiwaliów związanych z Powstańcami Wielkopolskimi).

Ok. godziny 14:00 na terenie Muzeum Lubuskiego nastąpi zakończenie gry terenowej:

• rozwiązywanie krzyżówki dotyczącej Powstania Wielkopolskiego,
  • ogłoszenie wyników konkursu strzeleckiego,
  • nagrodzenie uczestników.

Projekt pt. „Odkrywamy karty historii lokalnej podążając tropami Powstańców Wielkopolskich” został dofinansowany przez Miasto Gorzów Wielkopolski.

Ponadto mieszkańców gminy Santok zachęcamy do uczestnictwa w edycji gry w Starym Polichnie. Szczegóły na plakacie wydarzenia.