Grafika promująca grę terenową „Tropem Powstańców Wielkopolskich po Gorzowie Wielkopolskim."

Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Gorzowie Wielkopolskim oraz Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim zapraszają do udziału w Grze terenowej „Tropem Powstańców Wielkopolskich po Gorzowie”, która odbędzie się w sobotę, 21 października.

PROGRAM:

10:00 – 10:20 – Park Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta przy ul. Warszawskiej – rejestracja i zbiórka uczestników

10.30 – 10:45 – Kwatera i Tablica Upamiętniająca Powstańców Wielkopolskich na Cmentarzu Świętokrzyskim przy ul. Warszawskiej – przedstawienie krótkiego rysu historycznego Kwatery

11:15 – 12:00 – LOK przy ul. Kosynierów Gdyńskich – konkurs strzelecki

12:15 – 12:30 – Budynek przy ul. Moniuszki 30 – przedstawienie historii działającego w nim w latach 1946-1951 „Domu Rzemieślniczego” skupiającego organizacje rzemieślników, z których wielu było Powstańcami i inicjatorami powstania „Domu Rzemieślniczego”

13:00 – 13:30 – Park Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta przy ul. Warszawskiej –rozwiązanie krzyżówki o Powstaniu Wielkopolskim, Podsumowanie gry, nagrodzenie uczestników.

Projekt pt.: „Powstańcy Wielkopolscy na kartach pionierskiej historii Gorzowa” został dofinansowany przez Miasto Gorzów Wielkopolski.