Gra-terenowa-„Śladami-Powstańców-Wielkopolskich-w-Gorzowie-i-okolicach”

Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 – koło w Gorzowie Wielkopolskim „Gorzów i okolice” zaprasza do udziału w grze terenowej

„Śladami Powstańców Wielkopolskich w Gorzowie i okolicach”

9 października 2021 roku (sobota) w Gorzowie Wielkopolskim.

Trasa gry terenowej rozpocznie się w punkcie rejestracji uczestników w filii Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta – Zespole Willowo-Ogrodowym przy ul. Warszawskiej 35. Poniżej przedstawiamy program wydarzenia.

P r o g r a m

10.00-10.20 – Rejestracja uczestników (punkt w Zespole Willowo-Ogrodowym przy ul. Warszawskiej 35)

10.20-10.40 – Wstęp „O Powstaniu i losach Powstańców w Gorzowie w bardzo krótkim zarysie”

10.40-12.00 – Gra Terenowa (udział samodzielny lub w zespołach 2-3 osobowych (osoby nieletnie po opieką dorosłego opiekuna) – zaliczenie co najmniej 3 z 4 punktów na trasie gry do otrzymania nagrody):

1. Kwatera Powstańcza na cmentarzu świętokrzyskim w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Warszawska
  2. Wystawa pt. „Wielkopolanie ku Niepodległej – w stulecie zwycięskiego Powstania 1918-1919”, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Sikorskiego
  3. Skwer, na którym znajdowała się restauracja Parkowa, róg ulic Borowskiego i Dąbrowskiego
  4. Tablica upamiętniająca Powstańców Wielkopolskich na gorzowskim cmentarzu komunalnym, ul. Żwirowa (główna aleja od bramy)

12.00-13.00 – Powrót w miejsce zbiórki przy Muzeum Lubuskim. Nagrodzenie uczestników gry