Grafika przygootowana do promocji wykładu Kamili Dzwonkowskiej z cyklu Gorzowskich Konwersatoriów Muzealnych. Na grafice znajduje się tytuł wykładu, miejsce, data oraz rycina ukazująca kobiety zajmujące się tkaniem.

W środę, 10 stycznia zapraszamy na pierwszą w tym roku odsłonę Gorzowskich Konwersatoriów Muzealnych. Wykład pt. „Tkactwio i przędzalnictwo w średniowieczu na przykładzie zabytków w muzeum Grodu Santok” wygłosi etnolog Kamila Dzwonkowska.

Zespół Willowo-Ogrodowy, ul. Warszawska 35, Gorzów Wielkopolski, godzina 17:00.

Wstęp: bezpłatny.

Gorzowskie Konwersatoria Muzealne to cykl wykładów organizowany przez Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim od 2009 roku.
Prelegentami tematów dotyczących archeologii, etnografii, historii, numizmatyki i sztuki są muzealnicy oraz zaproszeni historycy, konserwatorzy dzieł sztuki i regionaliści. Celem konwersatoriów jest rozszerzenie wiedzy o historii i kulturze naszego miasta oraz regionu.