baner Gorzowskie Konwersatoria Muzealne

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim od 2009 roku organizuje cyklu wykładów „Gorzowskie Konwersatoria Muzealne. Prawdy i mity historyczne”. Prelegentami dziesięciu tematów dotyczących archeologii, etnografii, historii, numizmatyki i sztuki są muzealnicy, ale również zaproszeni historycy, konserwatorzy dzieł sztuki i regionaliści. Celem „konwersatoriów muzealnych” jest rozszerzenie wiedzy o historii i kulturze naszego miasta i regionu. Dotychczas wykłady połączone były z konwersatoriami, podczas których do dyskusji zapraszano uczestników spotkań. W obecnej sytuacji, mając na względzie Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, chcemy jak najlepiej sprostać Państwa oczekiwaniom i poprowadzić nasze spotkania w zmienionej formule: online. Niezmiennie wykłady odbywać się będą w drugą środę każdego miesiąca o godzinie 17.00. Przygotowany materiał audio-video dostępny będzie na naszym kanale YouTube (https://www.youtube.com/channel/UC7G6noybFFX6BM4KLaVC_oA). Po zniesieniu obostrzeń powrócimy do naszej wieloletniej tradycji i zaprosimy Państwa do Zespołu Willowo-Ogrodowego przy ulicy Warszawskiej 35.
Oferta już po raz 12 adresowana jest do wszystkich miłośników historii i kultury miasta. Liczymy na udział nauczycieli, przewodników turystycznych, seniorów, studentów i licealistów. Zachęcamy Państwa do obserwowania naszej działalności na portalach społecznościowych oraz na stronie internetowej www.muzeumlubuskie.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Link do kanału YouTube, na którym publikowane będą materiały:

13 stycznia
„Waldemar Kućko – fotograf, kronikarz miasta”
Wykład: Lech Dominik

„Historia Santoka zabytkami opowiedziana”
Wykład: dr Małgorzata Pytlak

24 marca – wykład przeniesiony
„Pionierskie początki Gorzowa”
Wykład: Agnieszka Dębska
UWAGA! Nowy termin wykładu opublikujemy w najbliższym czasie

„Nekropolie Gorzowa Wielkopolskiego”
Wykład: Izabela Ignatowicz

12 maja – wykład przeniesiony na 18 maja
„Czy Peter Drucker mógłby być dyrektorem muzeum?”
Wykład: dr Ewa Pawlak
(Dyrektor Muzeum Lubuskiego im Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim)

9 czerwca
„Wybrane zagadnienia transformacji nabrzeża portowego w Gorzowie w świetle przekazów źródłowych”