baner Gorzowskie Konwersatoria Muzealne

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim od 2009 roku organizuje cyklu wykładów „Gorzowskie Konwersatoria Muzealne. Prawdy i mity historyczne”. Prelegentami dziesięciu tematów dotyczących archeologii, etnografii, historii, numizmatyki i sztuki są muzealnicy, ale również zaproszeni historycy, konserwatorzy dzieł sztuki i regionaliści. Celem konwersatoriów muzealnych jest rozszerzenie wiedzy o historii i kulturze naszego miasta i regionu. Wykłady odbywają się w drugą środę każdego miesiąca o godzinie 17.00.

W październiku powracamy do naszej wieloletniej tradycji i zapraszamy Państwa do Zespołu Willowo-Ogrodowego przy ulicy Warszawskiej 35 w najbliższą środę, 13 października o godzinie 17:00 na wykład dra Mirosława Pecucha „Wileńszczyzna nad Wartą. Charakterystyka zbiorów etnograficznych Muzeum Lubuskiego o proweniencji wileńskiej”.

Do zobaczenia w muzeum!