baner Gorzowskie Konwersatoria Muzealne

Jeżeli chcesz poznać historię Santoka (miasteczka, które rozwijało się po prawej stronie rzek Noteci i Warty) od połowy XIII do XV wieku, dowiedzieć się, co działo się w grodzie santockim w tym okresie lub jak wyglądało zagospodarowanie Góry Zamkowej, zapraszamy na wykład dr Małgorzaty Pytlak „Santocki kompleks osadniczy w późnym średniowieczu” w ramach Gorzowskich Konwersatoriów Muzealnych, już w najbliższą środę (13 lutego) o godzinie 17.00 w Zespole Willowo-Ogrodowym przy ul. Warszawskiej 35 w Gorzowie Wielkopolskim. Wstęp bezpłatny!

 

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim organizuje już dziesiątą edycję cyklu wykładów połączonych z konwersatoriami. Przewidziano dziesięć tematów dotyczących archeologii, etnografii, historii, numizmatyki i sztuki. Celem „konwersatoriów muzealnych” jest rozszerzenie wiedzy o historii i kulturze naszego miasta. Organizatorzy pragną przyczynić się do ustalenia prawdy historycznej i oddzielenia jej od funkcjonujących mitów.
Wykładowcami będą specjaliści z Muzeum. Po wykładzie staną się oni moderatorami konwersatorium, podczas którego do dyskusji zaproszeni zostaną uczestnicy spotkania. Muzeum zachęca także do wygłaszania koreferatów bądź komunikatów na zaplanowany temat.

Oferta adresowana jest do wszystkich miłośników historii i kultury miasta bez względu na status zawodowy. Liczymy na udział nauczycieli, przewodników turystycznych, seniorów, studentów i licealistów.