Grafika przygotowana na potrzeby promocji Ferii w Domu Muz w roku 2024. Na ilustracji nazwa półkolonii oraz kobiece popiersie, na którym siedzi wiewiórka.

Szanowni Rodzice, drogie Dzieci! Wielkimi krokami zbliżają się ferie, które w muzeum, tradycyjnie, najchętniej spędzamy z najmłodszymi odbiorcami kultury. W związku z powyższym otwieramy zapisy na „Ferie w Domu Muz”. Wszystkich zainteresowanych rodziców dzieci w wieku 7-10 lat zapraszamy do rejestracji poprzez formularz online dostępny na dole wpisu.

W trakcie pierwszego turnusu ferii, uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać kulisy działalności czterech filii Muzeum Lubuskiego. Podczas tych fascynujących dni zgłębimy tajniki pracy archeologa, etnografa oraz historyka. Przez pięć intensywnych dni warsztatowych wspólnie rozwikłamy tajemnice aranżacji wystaw, przyjrzymy się zakresowi obowiązków poszczególnych działów muzeum, a także odkryjemy charakterystykę działalności każdej z filii. Nie zabraknie również kreatywności – uczestnicy będą mieli okazję wyrazić się poprzez prace plastyczne, tworząc jednocześnie niezapomniane wspomnienia. W programie turnusu znajdują się emocjonujące atrakcje, takie jak gra detektywistyczna, podróż szynobusem, wizyta w kinie, a także zwiedzanie nowopowstałej SOWY – Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności. Dla miłośników wiedzy i ciekawostek przewidziano także pokazy filmów edukacyjnych z cyklu „A jednak działa!”. Na zakończenie ferii czeka nas uroczysta ceremonia pożegnania, podczas której będziemy delektować się poczęstunkiem oraz przeniesiemy się do świata zabaw z dawnych lat. Dołącz do naszego fascynującego świata Muzeum Lubuskiego i spędź ferie w niezapomniany sposób!

Wychowawcy: Wioletta Amanowicz i Beata Frąckowiak

Kontakt:
email: w.amanowicz@muzeumlubuskie.pl
tel.: +48 95 722 54 68

Zapraszamy dzieci w fascynującą podróż przez Egipt, Rzym, Chiny i Indie! Każdy dzień to nowa przygoda pełna ciekawostek i kreatywnych warsztatów. Rozpoczniemy od odkrywania starożytnego Egiptu, zgłębiając tajemnice faraonów, Kleopatry i wielkiej piramidy Chufu. Stworzymy własne pektorały, odkryjemy rolę bogini Bastet i wyruszymy do Starożytnego Rzymu. Odkrywając tajemnice wiecznego miasta, poszukamy na muzealnych ekspozycjach rydwanu i rzymskiej monety, a także dowiemy się, czym była toga i kto nosił wieniec laurowy. Poznamy też funkcję Koloseum oraz niezwykłe taktyki żołnierzy rzymskich, używających do walki żółwi. Przejdziemy do Chin, gdzie odkryjemy, czy chińskie dzieci uczą się origami w szkole. Samodzielnie stworzymy egipskiego kota i żurawia – chińskie symbole szczęścia. Ostatnim etapem będzie podróż do Indii, gdzie poznamy Ahimsę, oraz jej znaczenie dla Hindusów i dowiemy się, dlaczego krowy są w tym kraju uważane za święte. Podczas praktycznych warsztatów stworzymy turban i mozaikę przedstawiającą indyjskiego słonia. Dołączcie do naszej edukacyjnej wyprawy, gdzie odkrywanie świata starożytności to niezapomniana przygoda każdego dnia!

Wychowawcy: Małgorzata Rubażewicz i Małgorzata Ziętek

Kontakt:
email: m.rubazewicz@muzeumlubuskie.pl
tel.: +48 95 732 28 43 wew. 26

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim w okresie ferii zimowych prowadzić będzie zajęcia dla grup zorganizowanych:

Czas trwania zajęć: do 1,5 godziny (poniedziałek – piątek)
Koszt 200 zł / za grupę, grupy: 10 – 25 osób
Miejsce: Spichlerz ul. Fabryczna 1-3, Gorzów Wielkopolski
Zapisy telefoniczne: 95 722 54 68
Zajęcia będą realizowane w terminie: od 19 do 23 lutego 2024 roku
Zgłoszenia przyjmujemy z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

Tematy zajęć:

I – Bajki naszych przodków
II – Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Od camera obscura do aparatu analogowego”