Grafika promująca otwarcie wystawy fotografii Bogdana Dziworskiego 10 lutego 2023 roku w Spichlerzu

10 lutego o godz. 17:30 zapraszamy do Spichlerza przy ul. Fabrycznej 1-3 na otwarcie wystawy fotografii Bogdana Dziworskiego „f/5.6”.

Bogdan Dziworski urodził się w 1941 r. w Łodzi. Jest wybitnym fotografem, operatorem, reżyserem i scenarzystą filmowym. W 1965 r. ukończył łódzki Wydział Operatorski PWSTiF. W 1994 roku otrzymał tytuł doktora, a w 2002 profesora zwyczajnego. W 2014 roku odznaczony złotym medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Współpracował z Polską Kroniką Filmową, łódzką Wytwórnią Filmów Oświatowych oraz Przedsiębiorstwem Realizacji Filmów „Zespoły Filmowe”.

Zdjęcia Bogdana Dziworskiego należą do kanonu polskiej fotografii powojennej. Czarno-białe ujęcia przedstawiają chwile z życia zwykłych ludzi. To obraz polskiego społeczeństwa z lat 60., 70. I 80. XX wieku. Wystawa „f/5.6” przywraca wspomnienia o codziennym życiu minionych dekad.

Wystawa będzie czynna do 2 kwietnia 2023 r.