grafika promująca Europejskie Dni Dziedzictwa 2022

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta zaprasza do udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa, które odbędą się w terminie 10-11 oraz 17-18  września 2022 roku. Tegorocznej jubileuszowej 30. edycji przyświeca hasło „Połączeni dziedzictwem”.

Z tej okazji Muzeum Lubuskie przygotowało dla Państwa kilka propozycji:

10 września 2022 (sobota)

Zespół Willowo-Ogrodowy, ul Warszawska 35

godz. 16:00

Wykład Krzysztofa Jędrzejczaka Twórczość Chrystiana Boltanskiego (1944-2021) jako kontynuacja problematyki związanej z tematyką artystów z Kręgu Arsenału (Łączy nas historia) w ramach Gorzowskich Konwersatoriów Muzealnych.

11 września 2022 (niedziela)

Spichlerz – filia Muzeum Lubuskiego, ul. Fabryczna 1-3

godz. 11:00 i 13:00

Kuratorskie oprowadzanie po interaktywnej wystawie zabytków techniki  „A jednak działa!” z udziałem Jana Zalewskiego i dr Ewy Pawlak.

17 września 2022 (sobota)

Muzeum Grodu Santok – filia Muzeum Lubuskiego, ul. Wodna 2a w Santoku

godz. 10:00

Wykład i warsztaty Od Słowianek do santoczanek. Zapomniane techniki tkackie. Prowadzenie: Kamila Dzwonkowska.

Zespół Willowo-Ogrodowy – filia Muzeum Lubuskiego, ul. Warszawska 35

godz. 16:00

Popołudnie z muzyką – koncert kameralny w wykonaniu uczniów z gorzowskich szkół muzycznych w ramach spotkań z Gorzowskim Towarzystwem Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego.

godz. 17:30

Recital piosenki ukraińskiej w wykonaniu Natalii Martyniuk.

Wstęp na wszystkie wydarzenie odbywające się w filiach Muzeum Lubuskiego w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!