grafika promująca Europejskie Dni Dziedzictwa 2022 pod hasłem „Połączeni Dziedzictwem"

Wczoraj, 5 września 2022 roku odbyła się w gorzowskim muzeum inauguracja jubileuszowej 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Gości przywitała dyrektor Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta, dr Ewa Pawlak. O idei, która przyświeca Europejskim Dniom Dziedzictwa, opowiedziały panie ze stowarzyszenia Czas A.R.T. ze Wschowy: Grażyna Strózik, która jest lubuskim koordynatorem EDD oraz Magdalena Dokurno. Najbardziej podniosłą chwilą było wręczenie przez Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dr Barbarę Bielinis-Kopeć odznaczeń Za opiekę nad zabytkami. Uhonorowani zostali: dr Małgorzata Pytlak, Agnieszka Dębska, Roland Semik, Adrian Mermer, Marek Bidol oraz Kazimierz Jurkowski. Dodatkowo, podczas inauguracji, pan Łukasz Galoński został wyróżniony muzealną statuetką Zasłużony dla archeologii gorzowskiej. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił występ Aleksandra Kaczuk-Jagielnika przy akompaniamencie Małgorzaty Rusak.
Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że mogliśmy być gospodarzem tak wspaniałego wydarzenia!