grafika promująca 49. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego

Związek Ukraińców i Zjednoczenie Łemków – zarządy kół w Gorzowie Wielkopolskim oraz Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim zapraszają do udziału w pięćdziesiątym Ogólnopolskim Konkursie Pisanek im. Michała Kowalskiego.

Pisanki, co najmniej pięć sztuk, wydmuszki lub ugotowane „na twardo”, należy dobrze zabezpieczyć przed uszkodzeniem. Najlepiej pakować je w specjalne tekturowe pojemniki, których używa się w handlu i transporcie, następnie do tekturowych (a nie blaszanych czy plastikowych) pudełek. Do środka prosimy włożyć kartkę z podanymi: imieniem, nazwiskiem i wiekiem autora oraz informacją, skąd pochodzą motywy zdobień na pisankach oraz wydrukowaną i podpisaną klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych (dostępną do pobrania pod ogłoszeniem o konkursie).
Dobrze opakowaną paczkę należy wysłać do 13 marca 2023 roku na adres:

Spichlerz – filia Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Fabryczna 1-3
66-400 Gorzów Wielkopolski
z dopiskami „konkurs pisanek” oraz „ostrożnie szkło”.

Nagrodzone pisanki będą eksponowane na wystawie w Spichlerzu – filii Muzeum Lubuskiego im Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim, której uroczyste otwarcie nastąpi 02 kwietnia 2023 roku (Niedziela Palmowa).

Об’єднання Українців в Польщі і Об’єднання Лемків, Управи Гуртків в Ґожові, та Любуський Музей ім. Яна Декерта в Ґожові запрошують до участі в 50 Загальнопольському Конкурсі Писанок ім. Михайла Ковальського.

Писанки, найменше пять заварених „на твердо” або видмушок, добре запакованих (найкраще в призначених до торгівлі тектурових коробках) просимо послати до 13.03.2023 р. на адресу Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta Gorzowa „Spichlerz”, ul. Fabryczna 1, 66-400 Gorzów Wielkopolski з допискою „konkurs pisanek”.
Пакет просимо позначити написом „ostrożnie szkło”.

До середини просимо покласти карточку, на якій буде ім’я, прізвище, адреса, вік автора та інформація про регіон походження використаних писанкарських узорів. Нагороджені писанки експоноватимуть на виставці в Любуському Музеї ім. Яна Декерта, відкриття якої відбудеться 02.04.2023 р.

Klauzula informacyjna

loga trzech instytucji: Związku Ukaińców w Polsce, Zjednoczenia Łemków oraz Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków budżetu miasta Gorzowa Wielkopolskiego.