Zapraszamy na kolejną odsłonę Gorzowskich Konwersatoriów Muzealnych. W środę, 13 marca dr Mirosław Pecuch oraz Lidia Świątkowska opowiedzą o historii Ogólnopolskiego Konkursu Pisanek im. Michała Kowalskiego. Wykład pt. „50 gorzowskich konkursów pisanek” to solidna dawka wiedzy o tradycjach pisankarskich.

13 marca (środa)
Zespół Willowo-Ogrodowy, ul. Warszawska 35, Gorzów Wielkopolski
Wstęp: bezpłatny

Program Gorzowskich Konwersatoriów Muzealnych na kolejne miesiące:

• 10 kwietnia
Dlaczego w kościele św. Józefa w Santoku znajdują się relikwie Świętego Ottona z Bambergu?
wykład i moderacja: dr Małgorzata Pytlak

• 8 maja
Powstanie UE i jej znaczenie dla Rzeczpospolitej Polskiej
wykład i moderacja: Łukasz Zborowski