grafika promująca spotkanie z Navalem

Nadwarciańskie Towarzystwo Upowszechniania Dziedzictwa Kulturowego oraz Muzeum Lubuskie zapraszają do udziału w spotkaniu autorskim z Navalem.

Naval to były żołnierz jednostki wojskowej GROM, który przez 14 lat służył jako operator w zespole bojowym. Uczestniczył w misjach m.in. w Iraku, Afganistanie, brał udział w działaniach bojowych na wodach Zatoki Perskiej, a także służył w Libanie w misji pokojowej ONZ. Aktualnie jest autorem książek, konsultantem oraz prowadzi programy telewizyjne, np. „Ekspedycja – odkrywcy drugiej natury” stacji Discovery Channel Polska oraz „Strzelnica Navala” Polsat Sport. Naval jest też wolontariuszem Muzeum Powstania Warszawskiego, gościem instytucji kultury, szczególnie bibliotek i muzeów jako autorytet i ekspert w zakresie militariów, historii wojskowości i obronności. Wielokrotnie odznaczany ( m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego, Orderem Krzyża Wojskowego czy Złotą Odznaką GROM-u).

Oprócz spotkania autorskiego, możliwości pozyskania autografów (prosimy o przyjście z własnymi egzemplarzami książek), zadawania pytań czy zrobienia sobie zdjęć z Navalem, planowane jest także nakręcenie odcinka specjalnego z udziałem Navala do cyklu A JEDNAK DZIAŁA! realizowanego przez Muzeum Lubuskie będące partnerem przedsięwzięcia. Odcinek będzie dostępny na kanale YT Muzeum Lubuskiego.

Zapraszamy we wtorek 10 maja 2022 roku o godzinie 12:00 w Zespole Willowo-Ogrodowym przy ul. Warszawskiej 35 w Gorzowie Wielkopolskim