ZAJRZYJ DO NAS

i przekonaj się jak wartościowy może być czas wolny spędzony w muzeum!
Image module
ZESPÓŁ WILLOWO-OGRODOWY
Banner image

Artystyczna ceramika bolesławiecka z lat 1914–1945

wystawa czynna od 27 października 2017 roku do 28 stycznia 2018 roku

Ponad 100 obiektów m.in. z okresu secesji i art déco, wykonanych przez zakłady ceramiczne współpracujące z Zawodową Szkołą Ceramiczną w Bolesławcu, można oglądać w Muzeum Lubuskim w Gorzowie Wlkp. Prezentowany zbiór pochodzi z kolekcji Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

Po raz pierwszy Muzeum Lubuskie prezentuje wyroby ceramiczne z okresu secesji oraz art déco. Na ekspozycji jest pokazanych ponad sto wysokiej jakości obiektów, wykonanych przez zakłady ceramiczne, współpracujące z Zawodową Szkołą Ceramiczną w Bolesławcu. W pracach licznych projektantów można podziwiać bogactwo szkliw, wyszukane zdobnictwo i różnorodność wyrobów: dzbany, wazony, patery, kufle, pojemniki i świeczniki. Prezentowany zbiór pochodzi z kolekcji Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

Image module
SPICHLERZ
Banner image

Wystawa retrospektywna Anny Szymanek

wystawa czynna od 23 października 2017 roku do 31 marca 2018 roku

Anna Szymanek jest nestorką i zarazem jedną z najwybitniejszych postaci wśród gorzowskich twórców. Jej dorobek predestynuje ją do grona osób wybitnych i zasłużonych dla polskiej sztuki współczesnej. Zostało to potwierdzone uhonorowaniem Artystki przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Srebrnym Medalem „Zasłużony kulturze – Gloria Artis”. Przez sześć dekad stworzyła wiele dzieł, łączących w sobie kruchą wrażliwość małej dziewczynki z perfekcyjną wręcz techniką dojrzałej artystki. Dopóki pozwalało zdrowie to ceramika była dla niej najważniejszą dziedziną, w której zrealizowała liczne wybitne prace. Od lat tworzy także rysunki na papierze, ołówkiem i tuszem, pastele oraz malarstwo akrylowe na płótnie.

pobierz katalog towarzyszący wystawie

Sprawdź jeszcze ofertę naszych wystaw stałych i atrakcje dla dzieci

WYSTAWY
STAŁE
Banner image
DZIECI
W MUZEUM
Banner image