Można zwiedzić całe Muzeum lub tylko poszczególne wystawy i skupić się na konkretnym temacie lub szczególnym okresie w dziejach historii. Warto od czasu do czasu tutaj wstąpić i na nowo spojrzeć na poszczególne eksponaty.
PONAD 800 LAT HISTORII
W JEDEN DZIEŃ!
Wystawy w Muzeum Lubuskim można zwiedzać indywidualnie lub w grupach zorganizowanych. Istnieje również możliwość wynajęcia przewodnika.
Na tle wystaw stałych odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, w tym związane ze sztuką.
Jesteśmy otwarci na wszystkie dziedziny sztuki. Wystawy czasowe, występy teatralne, konferencje, konkursy, spotkania miłośników i pasjonatów, promocje książek, konwersatoria… – jest w czym wybierać! Dlatego zachęcamy do śledzenia harmonogramu wydarzeń i wybrania czegoś odpowiedniego dla siebie.
WILLA
gdzie oprócz sztuk dawnych spotyka się dziewięć muz
SPICHLERZ
gdzie sztuka współczesna przeplata się z losami Gorzowa
ZAGRODA MŁYŃSKA
gdzie zapach świeżo wypieczonego chleba unosi się w powietrzu
GRÓD SANTOCKI
gdzie zabytki archeologiczne opowiadają historię regionu
Zarezerwuj sobie odpowiednią ilość czasu na zwiedzanie. Zapoznanie się z ekspozycjami w poszczególnych obiektach nie powinno zająć więcej niż dwie godziny. Jeden bilet ważny jest przez cały dzień w każdym z czterech obiektów Muzeum Lubuskiego. W dowolnym momencie możesz więc zrobić sobie przerwę bez obawy, że bilet przepadnie.
Godziny otwarcia obiektów Muzeum Lubuskiego znajdziesz w zakładce Kontakt
CENNIK BILETÓW WSTĘPU
FAQ – CZYLI WSZYSTKO CO CHCESZ WIEDZIEĆ O WIZYCIE W MUZEUM
Ile czasu zajmuje zwiedzanie?
Czas zwiedzania jest uzależniony od Twojego indywidualnego tempa. Jeśli zwiedzasz Muzeum z przewodnikiem, trwa to ok. godziny. Jeżeli bierzesz udział w wydarzeniu takim jak otwarcie wystawy, konwersatorium itp., a musisz wyjść przed jego zakończeniem, zrób to ze spokojem. Sam decydujesz o tym, ile czasu chcesz spędzić w Muzeum.
Jak mam zachować się podczas zwiedzania?
Pamiętaj, że Muzeum jest miejscem publicznym i zachowuj się tak, jakbyś chciał, by zachowywali się inni zwiedzający. Jeśli przyszedłeś ze swoimi pociechami, prosimy, żebyś miał je na oku. Jeśli po Muzeum oprowadza Cię przewodnik, uważnie słuchaj i śmiało zadawaj pytania. Chłoń wiedzę, która jest tutaj dostępna na wyciągnięcie ręki.
Jakie atrakcje dla dzieci oferuje Muzeum?
Muzeum Lubuskie gości na co dzień podczas warsztatów i lekcji muzealnych grupy edukacyjne – przedszkolne i szkolne. Organizujemy również półkolonie, wydarzenia okolicznościowe, przedstawienia, promujemy czytelnictwo, włączamy się w akcje społeczne skierowane do dzieci, edukujemy na wielu polach promując szacunek do tradycji w połączeniu z nowoczesnymi metodami i formami działań. Na naszej stronie internetowej w zakładkach DZIECI W MUZEUM oraz AKTUALNOŚCI informujemy, co możesz zrobić, zobaczyć lub w jakim wydarzeniu wziąć udział wraz ze swoimi pociechami.
Gdzie mogę zostawić samochód?
Zespół Willowo-Ogrodowy przy ul. Warszawskiej 35 – najwygodniej będzie zaparkować na ogólnodostępnym parkingu podziemnym przy Filharmonii Gorzowskiej.
Spichlerz przy ul. Fabrycznej 1-3 – za Spichlerzem znajduje się niewielki parking, a w bliskiej okolicy można również szukać miejsca na parkingach sąsiadujących dyskontów lub w centrum handlowym Nova Park.
Zagroda Młyńska w Bogdańcu przy ul. Leśnej 37, Gród Santocki w Santoku przy ul. Wodnej 2a – parkingi znajdują się bezpośrednio przy budynkach.
Do kogo mogę zwrócić się, gdy mam jakieś pytania, chcę kupić bilety itp.?
Najwygodniej jest zadzwonić do sekretariatu (nr telefonu: 95 732 28 43), skąd pani Ilona przełączy Cię do odpowiedniej osoby!
Chcę zorganizować przyjęcie komunijne swojego dziecka, a szef poszukuje miejsca na imprezę firmową. Czy Muzeum wynajmuje sale na tego typu okazje?
Piękne wnętrza Willi, nietypowe pomieszczenie w Spichlerzu oraz urokliwy ogród muzealny pozwalają na organizację przeróżnych uroczystości, począwszy od wydarzeń kulturalnych i oświatowych, poprzez imprezy firmowe, bankiety, przyjęcia komunijne, po śluby w plenerze czy sesje zdjęciowe.
Jeśli chciałbyś zorganizować np. przyjęcie komunijne swojego dziecka i nie martwić się, co najmłodsi goście będą robić po obiedzie, wypraw je w Muzeum i powierz pociechy opiece muzealnych edukatorek, które zagospodarują ich czas w wartościowy sposób. Szczegóły znajdziesz w zakładce OFERTA KOMERCYJNA.
Mam kilka uwag, pomysłów oraz propozycji współpracy. Z kim mogę się nimi podzielić?
Zachęcamy do komunikowania się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej bądź wiadomości prywatnej na Facebooku. Z przyjemnością pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania!