Zwiedzaj, jak Ci się tylko podoba

PONAD 800 LAT HISTORII
W JEDEN DZIEŃ!

Wystawy stałe i czasowe

Wystawy w Muzeum Lubuskim można zwiedzać indywidualnie lub w grupach zorganizowanych. Istnieje również możliwość wynajęcia przewodnika.

Można zwiedzić całe Muzeum lub tylko poszczególne wystawy i skupić się na konkretnym temacie lub szczególnym okresie w dziejach historii. Warto od czasu do czasu tutaj wstąpić i na nowo spojrzeć na poszczególne eksponaty.

Na tle wystaw stałych odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, w tym związane ze sztuką.

Bo przecież muzeum to świątynia muz!

Jesteśmy otwarci na wszystkie dziedziny sztuki. Wystawy czasowe, występy teatralne, konferencje, konkursy, spotkania miłośników i pasjonatów, promocje książek, konwersatoria… – jest w czym wybierać! Dlatego zachęcamy do śledzenia harmonogramu wydarzeń i wybrania czegoś odpowiedniego dla siebie.

WILLA

gdzie oprócz sztuk dawnych spotyka się dziewięć muz

SPICHLERZ

gdzie sztuka współczesna przeplata się z losami Gorzowa

ZAGRODA MŁYŃSKA

gdzie zapach świeżo wypieczonego chleba unosi się w powietrzu

MUZEUM GRODU SANTOK

gdzie zabytki archeologiczne opowiadają historię regionu

Godziny otwarcia obiektów Muzeum Lubuskiego znajdziesz w zakładce Kontakt

CENNIK BILETÓW WSTĘPU

Bilet wstępu na ekspozycje stałe w Zespole Willowo-Ogrodowym i Spichlerzu:
 • Bilet normalny – 10 zł
 • Bilet ulgowy – 6 zł
 • Bilet normalny „Karta Dużej Rodziny” – 6 zł
 • Bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży do lat 16 - 1 zł
 • Dzieci do lat 7 wstęp wolny.
KUP ONLINE – Zespół Willowo-Ogrodowy
KUP ONLINE – Spichlerz
Bilet wstępu na ekspozycje stałe w Zagrodzie Młyńskiej:
 • Bilet normalny – 3 zł
 • Bilet ulgowy – 2 zł
 • Bilet normalny „Karta Dużej Rodziny” – 2 zł
 • Bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży do lat 16 - 1 zł
 • Dzieci do lat 7 wstęp wolny.
Bilet wstępu na ekspozycje stałe w Muzeum Grodu Santok:
 • Bilet normalny - 15 zł
 • Bilet ulgowy - 7 zł
 • Bilet normalny „Karta Dużej Rodziny" - 7 zł
 • Bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży do lat 16 - 1 zł
 • Dzieci do lat 7 wstęp wolny.
KUP ONLINE – MUZEUM GRODU SANTOK
Bilet wstępu na ekspozycje czasowe:
 • Zdecydowaną większość wystaw czasowych można zobaczyć bezpłatnie. W przypadku ekspozycji płatnej o cenie biletu informujemy w zakładce WYSTAWY CZASOWE.
Oprowadzanie przez przewodnika muzealnego:
 • Przewodnik polskojęzyczny – 30 zł
Więcej informacji o ulgach w regulaminie zwiedzania:
Regulamin zwiedzania

FAQ – CZYLI WSZYSTKO CO CHCESZ WIEDZIEĆ O WIZYCIE W MUZEUM

Ile czasu zajmuje zwiedzanie?

Czas zwiedzania jest uzależniony od Twojego indywidualnego tempa. Jeśli zwiedzasz Muzeum z przewodnikiem, trwa to ok. godziny. Jeżeli bierzesz udział w wydarzeniu takim jak otwarcie wystawy, konwersatorium itp., a musisz wyjść przed jego zakończeniem, zrób to ze spokojem. Sam decydujesz o tym, ile czasu chcesz spędzić w Muzeum.

Jak mam zachować się podczas zwiedzania?

Pamiętaj, że Muzeum jest miejscem publicznym i zachowuj się tak, jakbyś chciał, by zachowywali się inni zwiedzający. Jeśli przyszedłeś ze swoimi pociechami, prosimy, żebyś miał je na oku. Jeśli po Muzeum oprowadza Cię przewodnik, uważnie słuchaj i śmiało zadawaj pytania. Chłoń wiedzę, która jest tutaj dostępna na wyciągnięcie ręki.

Jakie atrakcje dla dzieci oferuje Muzeum?

Muzeum Lubuskie gości na co dzień podczas warsztatów i lekcji muzealnych grupy edukacyjne – przedszkolne i szkolne. Organizujemy również półkolonie, wydarzenia okolicznościowe, przedstawienia, promujemy czytelnictwo, włączamy się w akcje społeczne skierowane do dzieci, edukujemy na wielu polach promując szacunek do tradycji w połączeniu z nowoczesnymi metodami i formami działań. Na naszej stronie internetowej w zakładkach DZIECI W MUZEUM oraz AKTUALNOŚCI informujemy, co możesz zrobić, zobaczyć lub w jakim wydarzeniu wziąć udział wraz ze swoimi pociechami.

Gdzie mogę zostawić samochód?

Zespół Willowo-Ogrodowy przy ul. Warszawskiej 35 – najwygodniej będzie zaparkować na ogólnodostępnym parkingu podziemnym przy Filharmonii Gorzowskiej.

Spichlerz przy ul. Fabrycznej 1-3 – za Spichlerzem znajduje się niewielki parking, a w bliskiej okolicy można również szukać miejsca na parkingach sąsiadujących dyskontów lub w centrum handlowym Nova Park.

Zagroda Młyńska w Bogdańcu przy ul. Leśnej 37, Gród Santocki w Santoku przy ul. Wodnej 2a – parkingi znajdują się bezpośrednio przy budynkach.

Do kogo mogę zwrócić się, gdy mam jakieś pytania, chcę kupić bilety itp.?

Najwygodniej jest zadzwonić do sekretariatu (nr telefonu: 95 732 28 43), skąd pani Ilona przełączy Cię do odpowiedniej osoby!

Chcę zorganizować przyjęcie komunijne swojego dziecka, a szef poszukuje miejsca na imprezę firmową. Czy Muzeum wynajmuje sale na tego typu okazje?

Piękne wnętrza Willi, nietypowe pomieszczenie w Spichlerzu oraz urokliwy ogród muzealny pozwalają na organizację przeróżnych uroczystości, począwszy od wydarzeń kulturalnych i oświatowych, poprzez imprezy firmowe, bankiety, przyjęcia komunijne, po śluby w plenerze czy sesje zdjęciowe.

Jeśli chciałbyś zorganizować np. przyjęcie komunijne swojego dziecka i nie martwić się, co najmłodsi goście będą robić po obiedzie, wypraw je w Muzeum i powierz pociechy opiece muzealnych edukatorek, które zagospodarują ich czas w wartościowy sposób. Szczegóły znajdziesz w zakładce OFERTA KOMERCYJNA.

Mam kilka uwag, pomysłów oraz propozycji współpracy. Z kim mogę się nimi podzielić?

Zachęcamy do komunikowania się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej bądź wiadomości prywatnej na Facebooku. Z przyjemnością pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania!

WYSTAWY
STAŁE
Banner image
WYSTAWY
CZASOWE
Banner image